.

Kompletní obnova pokožky aneb vyloupněte se do krásy snadno a rychle

Kompletní obnova pokožka aneb vyloupněte se do krásy snadno a rychle

Představte si situaci, kdy dlouhodobě používáte pečujicí kosmetiku, se kterou jste nadmíru spokojené. A teď si představte, že se jednoho rána probudíte a dojde vám, že ony produkty na vás přestaly fungovat. Co uděláte? Vyhodíte je a svou pleť převychováte na jinou značku? Tak to by od vás byl pořádný přehmat! Chyba totiž pravděpodobně není ve vaší kosmetické sadě, ale v odumřelých kožních buňkách, které na povrchu vaší pleti vytvořily film, přes který se účinné látky produktů nemají šanci probojovat. V dnešním článku se dozvíte, jaké kosmetické ošetření vyřeší tento problém raz dva. 

 

Proč chodit na kosmetiku?

Protože ve chvíli, kdy už na vaší pleti začne být patrná ztráta pevnosti a začnou se na ní objevovat hluboké vrásky, je už pozdě. Tedy samozřejmě nikdy není pozdě začít s kvalitní profesionální péčí, ale v tento moment už nebude kosmetické ošetření prevencí a prostředkem, jak zpomalit proces stárnutí pleti. 

 

Mnohé klientky začnou s návštěvou kosmetického salonu pozdě (nebo nezačnou nikdy), protože to považují za zbytečné vyhazování peněz. Věřte, že v momentě, kdy začnete řešit reálný problém, uvědomíte si, kolik korun byste ušetřily, pokud byste se zaměřily na včasnou prevenci

 

Naše pleť stárne a to je zkrátka fakt, který nezměníme. Můžeme ovšem změnit rychlost jejího stárnutí tím, že podpoříme přirozené procesy, které běží zhruba do 27 let věku samospádem. 

 

Obnova pokožky je přirozený proces

Když se bavíme o obnově pokožky, mluvíme vlastně o nepřetržité práci kmenových buněk nacházejících se v nejspodnější vrstvě epidermis, tzv. bazální vrstvě. Ty mají od narození až po úmrtí člověka plné ruce práce s tvorbou nových a nových buněk zvaných keratinocyty – představit si je můžete jako cihly poskládané hodně blízko u sebe. 

 

Díky těmto automaticky nastaveným procesům se dokáže naše pokožka neustále měnit a obnovovat, ale pozor! Rychlost jejich tvorby se snižuje přímo úměrně tomu, jak stárneme

 

Období života / Věk člověka (v letech)

Průměrná rychlost tvorby nových buněk (ve dnech)

novorozenci

3–5

dospívající

10–21

20–30

12–23

30–40

21–45

40–50

40–60

50+

50–90

 

Jak je patrné z tabulky výše, miminkům se pokožka obnovuje nejrychleji, což vysvětluje, proč ji mají tak krásně hladkou na dotek. S postupem let se tento přirozený regenerační proces postupně zpomaluje, ale jak se dozvíte na následujících řádcích, dá se s tím něco dělat.  

 

Zbavte se vrstvy odumřelých kožních buněk peelingem

O epidermis mluvíme jako o nejsvrchnější vrstvě kůže, která je jako střecha postavená z velkého množství, na sobě nahuštěných, cihel. Často ovšem zapomínáme, že na této žádoucí kožní bariéře je ještě jedna neviditelná bariéra znesnadňující vstřebání kosmetických produktů. Tento „film“ tvoří odumřelé kožní buňky, k jejichž odstranění musíme použít peeling. 

 

Kompletní obnova pokožka aneb vyloupněte se do krásy snadno a rychle

 

Typy peelingů aneb není peeling jako peeling

Mechanický 

 • Je pro něj typická gelová nebo krémová konzistence s množstvím peelingových zrníček. 
 • Je vhodný pro mastnou, normální a smíšenou pleť.
 • Odumřelé buňky odstraňujeme z pleti krouživými pohyby po dobu 2–3 minut. Rozhodně zde neplatí pravidlo „čím více, tím lépe“  – intenzitu peelingu můžeme zjemnit přidáním malého množství vody. Při masáži si musíme dávat pozor na zvolenou intenzitu – lehce se může stát, že jednu stranu tváře zbrousíme více než tu druhou. 
 • K obvyklým druhům mechanického peelingu patří:
  • biologicky rozložitelné částečky;
  • plastové kuličky;
  • jojobová zrníčka;
  • kávová zrníčka;
  • rozdrcené pecky meruněk.

 

Enzymatický

 • Skupina peelingů získávaná z ovoce – nejčastěji se používají enzymy z ananasu a papaji.
 • Enzymy rozkládají a štěpí keratinové proteiny držící pospolu odumřelé buňky na povrchu kůže.
 • Jeho výhodou je, že pleť nijak nedráží, nenarušuje její pH a z jejího povrchu odstraní opravdu jen to, co tam nechceme. Z toho důvodu je vhodný pro každý typ pleti (i ten velmi citlivý). 
 • Je šetrnější a účinnější než mechanický peeling, ale na druhou stranu není tak účinný jako peeling chemický, protože působí opravdu jen na povrchu kůže.

 

Chemický

 • Mnohé klientky nikdy nedají šanci tomuto druhu peelingu, protože je odradí jeho název. Vzhledem k množství druhů se není čeho obávat, protože si z této kategorie vybere opravdu každá žena. 
 • Jelikož se získává především z ovoce, mohly bychom ho nazývat ovocnými kyselinami. Po chemické stránce spadá do skupiny AHA kyselin (alfa hydroxy acids), které jsou rozpustné ve vodě. Všechny kyseliny z tohoto seskupení rozpouštějí mezibuněčné spojení, a tím podporují olupování kůže oddělením kožních buněk od sebe navzájem.
 • Pokožku, na rozdíl od mechanického peelingu, vůbec nedráždí. Nicméně vzhledem k tomu, že způsobuje její olupování, není vhodné zařadit ho do každodenní péče. Chemický peeling vnímejte jako extra péči, kterou si budete dopřávat v kosmetickém salonu pod dozorem specialistky. 

 

Profesionální ošetření je tou nejlepší cestou za lepší kvalitou pokožky 

Konkrétně pravidelné používání chemického peelingu s sebou nese celou řadu benefitů:

 • zbavuje pleť odumřelých kožních buněk;
 • odstraňuje ztuhlý kožní maz v pórech;
 • působí jako prevence před vznikem akné a černých teček;
 • zlepšuje prokrvení pleti, a tím ji rozjasňuje;
 • odstraňuje suché šupinky;
 • snižuje intenzitu pigmentových skvrn;
 • zlepšuje vstřebatelnost a účinnost kosmetických produktů.

 

Dá se tedy říct, že opakovaný peeling vás dovede ke krásnější, hladší, zářivější a mladistvě vypadající pokožce bez nutnosti podstoupit invazivní zákrok. Zároveň nebudete plýtvat aktivními látkami obsaženými v kosmetických produktech na neživé buňky, které již žádnou výživu nepotřebují. 

 

Jak takové ošetření probíhá v kosmetickém salonu Katka Beauty?

Rozmazlování. Relaxace. Péče o svůj zevnějšek. Čas sama na sebe. Je jedno, jak to pojmenujete, protože výsledkem bude vždy terapie, jakou si vy i vaše pleť bezesporu zasloužíte. Není náhodou, že mnohé klientky během ošetření usnou – a i ty, které neusnou, mají po ošetření stejný pocit jako po vydatném spánku. Nečeká vás totiž žádné bolestivé sezení, u kterého budete odpočítávat jednotlivé minuty. Naopak se můžete těšit na aplikaci produktů a příjemnou masáž obličeje, po které si budete připadat jako znovuzrozené. 

 

Chcete vyzkoušet benefity chemického peelingu na vlastní kůži? Objednejte se ke mně na bezplatnou profesionální konzultaci, na které pro vás vyberu konkrétní kosmetické ošetření pleti.

 

Co (ne)dělat po profesionálním ošetření pleti

Tak jako vy potřebujete čas zvyknout si na životní změny, vaše pleť potřebuje čas zvyknout si na změny nastartované v rámci kosmetického ošetření

 • Pleť je po profesionálním zásahu přirozeně citlivější, a proto se ji zbytečně nijak zvlášť nedotýkejte. Pleť čistěte šetrně pomocí konečků prstů. Obličej následně opláchněte vlažnou vodou a osuště poklepáváním. 
 • Dopřejte své pleti alespoň 24 hodin bez make-upu. Jak jsem psala už výše, po ošetření se potřebuje zregenerovat a bez těžkých líčidel (primer, korektor apod.) jí to půjde výrazně rychleji.
 • Vyhněte se činnostem, při kterých by došlo k překrvení obličeje. Příkladem je tělová masáž, při které ležíte 60 minut nehnutě na obličeji nebo zátěžová aktivita, při které se potíte.
 • V průběhu 48 hodin po návštěvě kosmetického salonu vynechte aktivity typu: sauna, bazén, pára, solárko, horká vana, laser a opalování. Odplatou za neuposlechnutí by bylo podráždění pleti a pigmentové skvrny. 
 • Minimálně po dobu jednoho týdne po ošetření si svou pleť čistěte s maximální šetrností. Nepoužívejte vatové tampony, čisticí kartáčky a pleťové peelingy. Na tento týden si dejte oraz také od depilace obličeje. To samé platí pro enzymy, kyseliny a retinol, které by pleť zbytečně vysušily a podráždily. 

 

Čerpejte z benefitů pravidelné aplikace chemického peelingu

Nejenže kmenové buňky bez přestání tvoří nové a nové buňky, ony si ještě zvládnou zapamatovat stavy pokožky, její různá poškození a také řešení těchto problémů. Tím se do značné míry vysvětluje, proč pokožka potřebuje nejdelší čas na zotavení právě po prvním chemickém peelingu. Při vaší druhé, třetí a každé další návštěvě, vyhodnotí celou terapii jako známý stav, na který dokáže čím dám tím rychleji reagovat.

 

Pozor! S ohledem na benefity pravidelného chemického peelingu jsem se rozhodla sestavit pro vás cenově výhodnou intenzivní pleťovou kúru. Pokud jste tedy dočetly až sem, neváhejte se se mnou spojit, abyste se o této nabídce dozvěděly více informací, a mohly s chemickým peelingem začít co nejdříve. 

 

Tip na závěr. Chystáte se na letní dovolenou? Pak s chemickým peelingem neotálejte. Uvidíte, že sluníčko bude na pleť připomínající čisté malířské plátno reagovat mnohem lépe. 

Související příspěvky