.

Laminace obočí: Trend, který musíte vyzkoušet

Nebaví vás dennodenně svádět boj při úpravě chloupků obočí, které se kroutí do všech světových stran a žijí si svým vlastním životem? Marně se snažíte, aby vaše levé obočí vypadalo jako sourozenec toho pravého – nebo alespoň příbuzný? Dnes vám poradím, jak své obočí účinně zkrotit. Řeč bude samozřejmě o oblíbené proceduře Laminace obočí, jejíž popularita u nás i ve světě každým dnem roste.

 

Technika úpravy obočí popírající gravitaci

Laminace obočí je metoda stylingu přírodních chloupků s dlouhotrvajícím efektem. Během zhruba 60 minut (délka procedury se může lišit v závislosti na náročnosti) dochází k narovnání a fixaci chloupků do požadovaného tvaru pomocí sady přípravků se speciálním složením.

 

Součástí procedury může a nemusí být barvení – já osobně tento krok svým klientkám doporučuji, protože jsem přesvědčená o tom, že právě fixace chloupků v kombinaci s jejich barvením může přinést nejlepší možný výsledek.

 

Tip: Podívejte, jaké další typy úpravy obočí nabízím a vyberete si ten nejlepší právě pro vás.  

 

Jemný look nebo pořádná dávka rebélie?

To, jaký styling si zvolíte, záleží jen na vašich preferencích (samozřejmě s přihlédnutím k individuálním vlastnostem a možnostem chloupků vašeho obočí). 

 

Už nemusíte sázet vše na jednu kartu – dekorativní kosmetiku – tak, jak jste byly doposud zvyklé. Laminací získáte nadýchané a lesklé obočí jako po použití fixačního gelu. To ovšem není vše. Dlouhodobá fixace a styling vašich vlastních chloupků vám v kombinaci s barvením zajistí plnější a výraznější obočí ne na jeden den, ale rovnou na 6–8 týdnů

 

Podtrženo, sečteno – díky laminaci budete mít dokonalou kontrolu nad svým obočím. Jeho úprava vám navíc zabere doslova jen pár vteřin. Pro udržení žádoucího tvaru totiž stačí, když si ho 1–2× denně pročísnete kartáčkem. 

 

Průběh procedury Brow Bomber aneb 9 kroků k dokonalému obočí

  1. Ze všeho nejprve odlíčím oblast obočí a odmastím pokožku.
  2. Aplikuji speciální emulzi, která rozvolní vazby v chloupcích tak, aby získaly větší flexibilitu. V této fázi mohu narovnat a upravit jejich přirozený směr růstu.
  3. Chloupky postupně vyčešu a stylizuji do požadovaného směru. Cílem je rovněž zakrýt případné mezírky tak, aby obočí působilo plnějším dojmem.
  4. Na upravené obočí aplikuji fixační emulzi, která obnoví vazby v chloupcích tak, aby zůstaly v předem definovaném směru.
  5. Nedílnou součástí procedury je architektura obočí neboli Brow mapping, při kterém vyměřím ideální tvar a délku obočí s využitím barvicí nitě.
  6. Následuje barvení chloupků, které ještě více podpoří výsledný efekt laminace.
  7. Abychom dosáhly dokonalé linie, všechny nežádoucí chloupky depiluji voskem. 
  8. Na závěr aplikuji regenerační sérum, abych chloupkům dodala potřebnou dávku výživy.
  9. Třešničkou na dortu je konečný styling obočí, při kterém chloupky vyčešu pomocí kartáčku do požadovaného směru.

 

Detail Laminace obočí
Detail Laminace obočí

 

Co všechno můžete samy udělat pro ještě lepší výsledek?

S trochou nadsázky lze říct, že klientky salonu Katka Beauty jsou mojí chodící vizitkou, proto je i v mém zájmu, aby vaše obočí vypadalo po týdnech pořád stejně krásně. Na druhou stranu já sama mohu ovlivnit jen to, s jakým obočím a s jakými informacemi z mého salonu odejdete – vždy proto doporučuji nastudovat si před každou návštěvou vhodnou přípravu a následnou péči.

 

Příprava na proceduru

Nejméně 14 dní před procedurou si nebarvěte obočí klasickou barvou na obočí. Na stejně dlouhou dobu schovejte pinzetu a zapomeňte na její existenci.

 

Tři dny před procedurou nepoužívejte žádná růstová séra na obočí a oleje na obličej. 

 

Pohlídejte si, že v den procedury uběhne nejméně osm týdnů od předchozí Laminace obočí z jiného salonu.

 

Péče po proceduře

Nejméně 24 hodin po proceduře nepoužívejte žádný make-up a krémy v blízkosti obočí. Nesahejte na něj a vyhněte se přímému kontaktu s vodou. Čím déle to vydržíte, tím déle se budete těšit z aplikované barvy.

 

Ideálně 48 hodin (nejméně však 24 hodin) po proceduře vynechte návštěvu solária a wellness zařízení.

 

Berte na vědomí, že prodleva mezi jednotlivými aplikacemi nesmí být kratší než 6 týdnů.

 

Výživa na obočí

Pokud jste u mě na první proceduře, můžete počítat s tím, že vás nenechám odejít bez kartáčku, který dostanete zdarma. Po uplynutí nejméně 24 hodin od procedury si s ním začněte chloupky obočí pročesávat. 

 

Bohužel kartáček sám o sobě vás nespasí, a proto jsem si pro vás připravila balíček s výživou na obočí, který si můžete přímo v salonu zakoupit. Vždy doporučuji používat ho každý den – v ideálním případě hned 2×.

 

Speciální péče o obočí po laminaci
Speciální péče o obočí po laminaci

 

Zaujala vás tato procedura? Na podobném principu je postaven i Lash lifting, který také zvýrazňuje přírodní krásu – ovšem tentokrát řas, které jsou již po 45 minutách opticky delší a hustší, vyživené a chráněné před vnějšími vlivy. 

 

Neváhejte si rezervovat svůj termín procedury (nebo rovnou obou zmíněných). Věřím, že rychle pochopíte, proč se těší takové popularitě. V případě, že jste u mě zatím nebyly, doporučuji vám zapsat se na čekací listinu, ať to můžete rychle napravit. Těším se na vaši návštěvu! 

Související příspěvky