.

5 častých chyb, kterých se dopouštíte v péči o aknózní pleť

Péče o aknózní pleť

Tak jako si často děláte vrásky, způsobujete si i akné. Zatímco u vrásek přesně víte, jaký výraz ve tváři je způsobil, u akné to tak jednoznačné není. Příčinu je nutné hledat uvnitř těla, a proto bývá jeho léčba komplexní a velmi náročná. Častým spouštěčem je hormonální nerovnováha (dospívání, těhotenství a menstruační cyklus), stres, nevhodná strava, alkohol a kouření. Celý tento bludný kruh uzavírá nevhodná nebo nedostatečná péče o aknózní pleť. Právě na poslední ze zmíněných příčin se zaměříme v tomto článku. 

 

5 přešlapů, které zhoršují stav vaší pleti

Všechny níže zmíněné chyby vnímejte také jako preventivní opatření. Každá žena, která si léčbou akné prošla, vám jistě potvrdí, jak je celý tento proces náročný na psychiku. Pokud tedy máte to štěstí, že je vaše pleť bez jediné chybičky, pak si jí náležitě važte a dobře o ní pečujte, aby taková i zůstala

 

1. O pleť se nestaráte vůbec, nebo až moc

„Počkám, až to samo zmizí.“ vs. „Nakoupím všechnu kosmetiku, která je určena na akné.“

 

Místo extrémů hledejte kompromis mezi tím, co je málo a co naopak moc. V ideálním případě si nechte poradit od odborníka, který vám poskládá domácí péči na míru

 

Zapomínat byste neměly na pravidelnou profesionální péči. V kosmetickém salonu Katka Beauty nabízím kosmetické ošetření sestavené na míru potřebám aknózní pleti. 

 

Kosmetické ošetření Akné stop určené přímo na chronické akné pleť stabilizuje a přináší jí úlevu. Reguluje hyper-sekreci kožního mazu a má antibakteriální a keratolické účinky. V kombinaci s domácí péčí řeší efektivně problematiku pleti. 

 

 

Před prvním ošetřením / Po prvním ošetření (čištění kyselinkami, výživa a zklidnění pleti)

 

2. Pokožku vysušujete místo toho, abyste ji hydratovaly

Největší sklony ke vzniku akné má pokožka mastná. Pokud ji budete příliš vysušovat a nedáte jí potřebnou dávku hydratace, zvýšíte tím produkci kožního mazu. Vidíte tu souvislost? 

 

Nadměrné množství kožního mazu vede ke snížení schopnosti pokožky regenerovat. Začnou se vám ucpávat póry a tvořit akné

 

Zkrátka a jednoduše – čím více mazu bude pokožka produkovat, tím více bude náchylná ke vzniku akné. To ovšem neznamená, že byste se teď měly pustit do boje s mastnotou a měly se snažit odstranit ji z obličeje úplně. Docílily byste leda extrémně přesušené kůže, což by opět vytvořilo ideální podmínky pro větší produkci kožního mazu. 

 

Jak poznáte, že je vaše pleť dehydratovaná? Mnohem více se mastí, protože chce zabránit dalšímu odpařovaní vody z kůže – voda je jednou z nejdůležitějších složek organismu, a tak se bez ní přirozeně neobejde ani pleť.

 

Zároveň platí, že čím je pokožka sušší, vyskytuje se na ní více černých teček. Dobrou zprávou je, že dehydratace je dočasný stav, který lze vhodnou péčí změnit k lepšímu.

 

3. Používáte nevyhovující kosmetické produkty

Je evidentní, že vaše pokožka má specifické potřeby, a proto se při výběru kosmetiky musíte zaměřit na její složení. (Pevně věřím, že obsah kosmetických produktů je pro vás směrodatný bez ohledu na váš typ pleti).

 

  • Vyvarujte se produktům obsahujícím alkohol, který vysušuje pleť. 
  • Zapomeňte na častý peeling, který by mohl pokožku podráždit a nečistoty roznést všude po obličeji. 
  • Nepoužívejte micelární vodu, která kromě alkoholu obsahuje i různá změkčovadla a zvlhčovadla

 

Samostatnou kapitolou je kokosový olej, který raději než na pokožku, použijte na pečení. Tento olej se vyhřívá na výsluní již několik let a mnozí ho považují za všelék. Ve skutečnosti obsahuje složky, které pronikají do pórů, zanášejí je a posléze ucpávají

 

Tip: Další doporučení k výběru a používání kosmetiky si přečtěte v samostatném článku

 

4. Místo rady odborníka posloucháte doporučení influencerů

„Často se mě ptáte na…“, zhruba tak nějak začíná doporučení influencerky, která se vám na sociální sítí snaží představit zázračný produkt na akné, který shodou okolností dostala v rámci spolupráce. 

 

Říkáte si v takových chvílích, že když to pomohlo jí, určitě to pomůže i vám? To je mírně řečeno špatná úvaha. Než abyste vyhazovaly peníze za produkty, které nefungují nebo které ani nepotřebujete, nechte si poradit od kvalifikovaného odborníka, který má potřebné vědomosti k tomu, aby vám poradil a skutečně pomohl efektivně řešit problematiku vaší pleti. 

 

5. Stresujete se z každého nového pupínku

Jak jsem zmiňovala již v úvodu, právě stres je častou příčinou vzniku akné. Vaše myšlenky ovlivňují emoce a ty mají zase vliv na tvorbu hormonů v těle. V praxi to znamená, že pokud jste ve stresu, v těle se vyvolá zvýšená hladina stresového hormonu kortizolu. Pokud se tedy budete stresovat z každého nového pupínku, přivoláte si tím akorát pupínky další

 

Nechci danou problematiku zlehčovat, protože si dobře uvědomuji, jak akné působí na psychiku. Jen vám radím, abyste se nad danou situaci povznesly a přijaly fakt, že léčba akné vyžaduje čas a tedy trpělivost

 

Řekněte jednou provždy STOP svému akné

Nedostatečná nebo přílišná péče nejsou jediným důvodem vzniku akné. Tělo vám jeho prostřednictvím dává signál, že je něco v nepořádku. Abyste s diagnostikou příčin problému nešláply vedle a nenaordinovaly si nevyhovující péči, která vaše akné ještě zhorší, doporučuji vám, nechat si s léčbou poradit od odborníků.

 

Přijďte ke mně na vstupní ošetření Mapping first, v rámci kterého vyhodnotím stav a aktuální potřeby vaší pleti. Jedná se o univerzální ošetření vhodné pro každý typ pleti i roční období.

 

Během pár desítek minut nastolíme obnovující procesy pleti, přeladíme ji na bioceutika Natinuel a adaptujeme ji na domácí péči Natinuel

Od uzdravení pleti a navrácení ztraceného sebevědomí vás dělí už jen pár kliknutí v rezervačním systému, tak s tím neotálejte.

Související příspěvky