.

7 osvědčených tipů pro správný výběr a aplikaci kosmetiky

Snad každý z nás touží po zářivé a zdravé pleti. Bohužel ne každému byla taková dána do vínku, a tak neustále experimentujeme a hledáme kosmetické produkty, které nás k tomuto kýženému cíli dovedou. Aby pro vás tato cesta byla co nejméně trnitou, rozhodla jsem se, že budu vaším průvodcem. Na následujících řádcích vám odhalím osvědčený postup, díky kterému si zvládnete vybrat vhodnou kosmetiku a naučíte se ji správně používat. Tak pojďme rovnou na to!

 

První krok: Poznejte svou pleť

Možná byste se divili, kolik procent lidí v tomto ohledu střílí naslepo a kupuje si kosmetiku bez ohledu na skutečnost, pro jaký typ pleti je určena. Často se nechají zlákat slevovou akcí, doporučením od kamarádky nebo třeba marketingovou kampaní. Přitom nevhodně zvolený přípravek může napáchat značné škody a je vaší věčnou připomínkou vyhozených peněz.

 

Vaše cesta za změnou by měla vždy začít podrobnou analýzou pleti. A aby byl tento krok skutečně efektivní, neobejde se bez odborného zásahu. V kosmetickém salonu totiž během pár desítek minut zjistíte to, nad čím si lámete hlavu celé roky.

 

Specialista díky důkladnému mapování zjistí aktuální stav vaší pleti a provede její diagnostiku. Tento krok je zároveň důležitý pro celkový progres pleti.

 

Druhý krok: Udělejte si jasno v tom, co od kosmetiky očekáváte

Chcete omezit tvorbu mazu? Redukovat množství vrásek? Zamezit vzniku černých teček? Zabránit tmavým kruhům pod očima? Potřebuje pleť hydratovat?

 

Zároveň byste si měli odpovědět na otázku, kolik jste ochotni do kosmetiky investovat. A to především z dlouhodobého hlediska. Jedno balení kvalitního krému totiž vaši pleť skutečně nespasí.

 

Pokud si uděláte jasno v tom, co od daného kosmetického produktu očekáváte, bude se vám mnohem snáze vybírat.

 

Třetí krok: Zaměřte se na složení produktů

Při výběru kosmetiky mějte vždy na paměti, že kůže je největším orgánem lidského těla. Znamená to tedy, že produkty, které na ní nanesete se automaticky dostanou i dovnitř organismu, kde ovlivní jeho homeostázu neboli vnitřní stav.

 

 

Víte, jak je složení produktů důležité, ale nevíte si rady se samotným výběrem? Nechte si poradit! V kosmetickém salonu Katka Beauty provádím veškerá ošetření pleti výhradně s kosmetikou Natinuel, která si mě získala pro svůj léčebný charakter a perfektní složení bez obsahu SLS a SLES. Samozřejmostí je doporučení domácí péče na míru, kterou si u mě můžete rovněž zakoupit.

 

Čtvrtý krok: Mějte na paměti, že na pořadí záleží

Z kosmetiky, kterou používáte, vytěžíte maximum jen tehdy, budete-li jednotlivé produkty používat ve správném pořadí a necháte je působit po doporučenou dobu.

 

Pro určení správného pořadí platí jednoduché pravidlo: Vždy musíte postupovat od produktů s lehkou texturou k těm, které jsou hutnější. Důvod je jednoduchý. Abyste mohli těžit z výhod jednotlivých kosmetických výrobků, musí nejprve proniknout do vaší pleti.

 

 

Samozřejmě musíte zohlednit i to, co dělá vaší pleti skutečně dobře. Je-li suchá a vyprahlá, pak vám jistě poděkuje za kombinaci i čtyř různých produktů. Naopak pleť náchylná k ucpávání pórů by takové množství kosmetiky nemusela zvládnout.

 

Pátý krok: Vytvořte si rituál a dodržujte ho

Klíč k úspěchu tkví v pravidelnosti. K tomu vám jistě pomůže, pokud budete celou pečující rutinu vnímat jako zábavu, nikoliv nutné zlo.

 

Vymyslete si vlastní argumenty PROČ, které si připomeňte ve chvíli, kdy vás vlastní mozek začne přesvědčovat o tom, že to nemá smysl a nic se nestane, pokud péči vynecháte. Zároveň pomůže, pokud budete své kosmetické produkty skladovat pohromadě a na dobře viditelném místě, abyste na jejich použití nikdy nezapomněli.

 

 

Pamatujte, že vaše pleť se neustále obnovuje. To je na jednu stranu výhoda, protože pak můžete vědomě ovlivnit její stav, ale zároveň je to nevýhoda, pokud se rozhodnete pečovat o ní jen nárazově.

 

Moje rada zní: dopřejte sobě i své pleti pár minut péče každé ráno i každý večer. Za prvé si to zasloužíte a za druhé uvidíte, že na sebe výsledky nenechají dlouho čekat.

 

Šestý krok: Nebuďte v péči o pleť extrémní

Kolik produktů používáte v rámci své rutiny? A potřebuje vaše pleť skutečně tolik péče? Téměř ve všech aspektech života platí, že všeho moc škodí. Stejně tak ani vaše pleť nepotřebuje, abyste o ni v průběhu dne pečovali hned několikrát. Bohatě postačí, pokud si svůj rituál splníte ráno a zopakujete ho zase až večer.

 

I při nákupu kosmetických produktů pamatujte, že méně je více. Skutečně nepotřebujete vlastnit desítky krémů a sér, na které se bude akorát tak prášit. Ve vaší kosmetické tašce by měly být jen nezbytné produkty, které budete skutečně efektivně a pravidelně používat.

 

Sedmý krok: Nezapomínejte, že pleť je jako zrcadlo vašeho zdraví

Péči o pleť je třeba vnímat jako komplexní záležitost. Berte proto na vědomí, že ani sebelepší kosmetika vás nespasí, pokud nedodržujete pitný režim nebo ve svém jídelníčku máte potraviny, na které vaše pleť reaguje negativně. Zkrátka ne vždy bude zakopaný pes v nevhodně vybraném krému. Problémy je třeba hledat i jinde.

 

Slyšeli jste například o mapování obličeje? Nejedná se o žádnou šarlatánskou praktiku, ale o odvětví čínské medicíny. Podle ní souvisí určitá místa na obličeji s různými orgány viz obrázek niže.

 

 

Takových příkladů bych mohla vymyslet hned několik, ale jsem si jistá, že již nyní víte, kam tím mířím a dobře si uvědomujete mezery, na kterých je třeba zapracovat. Ostatně od toho tu jsem i já se svým salonem Katka beauty, abych vám poradila, jak nejlépe o svou pleť pečovat a doporučila vhodnou domácí péči.

 

První krok je na vás, a proto si neváhejte rezervovat svůj termín. Veškeré dotazy vám ráda zodpovím v rámci bezplatné konzultace. Těším se na vaši návštěvu!

Související příspěvky