.

Vyzkoušejte fototerapii – léčbu světlem, která zatočí s vašimi kožními problémy

Slyšeli jste už o Fototerapii? Ve světě je tento pojem skloňován bezmála 40 let a zaslouženou pozornost si získal už i v našich končinách. Stále se ovšem najdou tací, pro které je tento termín novinkou nebo si nejsou vědomi všech benefitů, jaké jim může pravidelná terapie světlem přinést. V dnešním článku se dozvíte, proč se tato procedura stala favoritem na poli dermatologie a estetické medicíny.

 

Fotonová terapie aneb když světlo léčí

Na úvod by se slušelo uvést na pravou míru, že pro výraz fototerapie existuje celá řada synonym. Kromě světelné terapie se můžete setkat i s pojmy jako fotonová terapie, terapie světlem či terapie fotonovým světlem. Ať už použiji v tomto článku jakýkoliv z uvedených výrazů, vždy mám na mysli technologii, při které se světlo z LED diod vstřebává do kůže, kde se přeměňuje na energii.

 

Fotonová terapie se v oblasti estetické medicíny a dermatologie využívá k léčbě konkrétních kožních jevů a onemocnění. Oblíbená je také pro svou schopnost redukovat škody způsobené sluncem, životním prostředím, přirozeným stárnutím a dalšími vnějšími faktory.

 

Na fototerapii se v minulosti zaměřily mnohé vědecké studie a všechny do jedné se shodují na tom, že jde o bezpečný a účinný způsob, jak stimulovat přirozenou cestou léčebnou sílu buněk.

 

Jaké výsledky lze při pravidelné terapii světlem očekávat?

Není žádným tajemstvím, že i světlo má svou energii. Pokud to hodně zjednoduším, můžete si světlo představit jako viditelnou část elektromagnetického záření různé frekvence. Během fototerapie proniká do pokožky ve formě fotonů (mikroskopických částeček světla). Zde se přeměňuje světelná energie na buněčnou a pozitivně působí na živé tkáně a organismy.

 

Terapie světlem je neinvazivní metodou vytvořenou pomocí nejmodernějších a světově unikátních technologií.

 

Změny, které vyvolává, jsou patrné již po prvních pár návštěvách kosmetického salonu. K nejvýznamnějším benefitům fototerapie se řadí následující:

 

 • redukuje množství vrásek a předchází tvorbě nových,
 • sjednocuje barevný tón pleti,
 • podporuje tvorbu nových kožních buněk,
 • zabraňuje tvorbě melaninového pigmentu,
 • omlazuje pokožku,
 • zpevňuje a vyhlazuje pokožku,
 • zvyšuje tvorbu kolagenu a elastinu,
 • stimuluje krevní a lymfatický oběh,
 • vyhlazuje jizvy,
 • přispívá k léčbě akné a zánětů kůže,
 • posiluje imunitní systém.

 

Jistě oceníte i skutečnost, že v souvislosti s fototerapií neexistují žádné zdokumentované negativní vedlejší účinky.

 

Bezpečnost celé technologie potvrzuje i významná studie, kterou provedli v roce 2013 výzkumníci z Harvardu a MIT. Ti ocenili světelnou terapii za neinvazivní léčbu s úplnou nepřítomností vedlejších účinků.

 

Je vhodná právě pro vás?

Ano. Terapie světlem je vhodná pro ženy i muže všech věkových kategorií. Konkrétní světlo se pak vybírá vždy s ohledem na váš typ pokožky a její aktuální stav.

 

kosmetickém salonu Katka beauty můžete vybírat až ze sedmi typů světel o různých vlnových délkách, přičemž každé z nich je zaměřeno na efektivní řešení specifického problému. Celá procedura trvá obvykle 20–30 minut.

 

 

Vyzkoušejte blahodárné účinky barevného světla na vlastní kůži

Pouhých 30 minut pravidelné fototerapie vás dělí od celkového omlazení a ozdravení vaší pokožky. Abych účinky fototerapie ještě více zesílila, nanesu vám před jejím zahájením pleťovou masku. Celkové ošetření je velmi příjemné a krásně si u něj odpočinete.

 

Fotonovou terapii u mě můžete absolvovat samostatně nebo jako součást kosmetického ošetření. Záleží tedy jen na vašich preferencích a aktuálních potřebách vaší pleti. Všechny dostupné typy ošetření naleznete v rezervačním systému.

 

Pokud vás k proceduře napadají nějaké otázky, neváhejte se na mě obrátit. Vše vám ráda zodpovím v rámci bezplatné konzultace. Těším se na vaši návštěvu.

 

Související příspěvky