.

3 nejlepší procedury pro neinvazivní omlazení pleti

Říká se, že věk je pouze číslo. S tímto notoricky známým rčením se ovšem mnohem snáz ztotožníte ve chvíli, kdy se na svůj skutečný věk nebudete cítit a ani vám ho nebude nikdo hádat. Vrásky a další projevy stárnutí pokožky jsou sice nežádoucí, ale zcela nevyhnutelné. Vy ovšem můžete do značné míry ovlivnit to, jak bude ono stárnutí rychlé a viditelné právě ve vašem případě. Jak? To se dozvíte v dnešním článku, ve kterém vám přináším hned 3 tipy na nejlepší neinvazivní procedury pro účinné omlazení pleti

 

Proč stárneme?

Ne náhodou se doporučuje sáhnout po prvním anti-aging krému již okolo 25. roku. Právě v tomto období se totiž začínají objevovat první jemné linky, které se postupem let mění na hlubší vrásky. 

 

Se stoupajícím věkem se pokožka přirozeně ztenčuje, ztrácí svou pružnost a s tím i schopnost zadržet stejné množství vlhkosti jako kdysi. Přirozeně klesá také produkce kožního mazu a kolagenu v hlubších vrstvách kůže. Na dotek je pleť hrubší a přichází o zářivost, která je tolik typická pro mladistvou pleť. 

 

Stárnutí je tedy nutné brát jako přirozený proces, který nelze zastavit. Útěchou vám může být, že tento proces stárnutí můžete zpomalit vhodně vybranými kosmetickými produkty, správnou péčí a prevencí. 

 

Nechte svou pleť zazářit díky mandlovému ošetření

Zahrnuje vaše pečující rutina produkty s obsahem kyselinek? Pokud ne, tak zbystřete! Kyseliny jsou totiž jedním z nejefektivnějších způsobů, jak dosáhnout projasněné a na dotek jemné pokožky. Trik spočívá pouze v tom sáhnout po kyselině, která vyhovuje konkrétním potřebám vaší pleti.

V oblasti reaktivace stárnoucí kůže je jasným favoritem kyselina mandlová. Pokožka je prakticky ihned po proceduře projasněná, zklidněná a sjednocená.

 

 

Jak vám pomohu?

Přestože je ošetření kyselinou mandlovou považováno za bezpečné a šetrné k citlivé pokožce, vždy je vhodné poradit se s odborníkem, než do své pečující rutiny zařadíte nový produkt. V mém salonu máte jistotu, že kosmetické ošetření i konkrétní produkty vyberu s ohledem na váš typ pleti a její aktuální potřeby

 

V případě všech typů kosmetického ošetření pleti pracuji výhradně s kosmetikou Natinuel, která je na českém trhu od roku 2012. Tato značka si mě získala pro svůj léčebný charakter a perfektní složení bez obsahu SLS a SLES.

 

Vsaďte na zázračnou léčbu světlem zvanou fototerapie

Fototerapie neboli fotonová terapie je postavena na technologii, při které světlo z LED diod proniká hluboko do kůže, kde se přeměňuje na energii. Tím dochází ke stimulaci léčebné síly buněk a to zcela přirozenou cestou. 

 

Díky existenci různých druhů světel je možné podstoupit fototerapii s cílem léčit konkrétní kožní jevy a onemocnění. Světlo navíc zpomaluje proces stárnutí pokožky a zvyšuje tvorbu kolagenu i elastinu.

 

Chcete se o dané proceduře dozvědět více informací? Hlavní benefity fototerapie jsem pro vás detailně rozebrala v samostatném článku, který si můžete již nyní přečíst na mém blogu. 

 

 

Jak vám pomohu?

V kosmetickém salonu Katka Beauty nabízím léčbu až sedmi typy světel. Ty se neliší jen svou barvou, ale především vlnovou délkou, podle které se určuje na jaký problém je dané světlo vhodné. 

 

Navraťte povadlé kůži její pružnost s liftingem očních víček

Projevy stárnutí jsou nejvíce patrné v oblasti očí. Pokožka ztrácí svoji elasticitu, a tak dochází k těžknutí víček a optickému zmenšení očí. Jediným řešením už dávno není operace očních víček. Tuto estetickou nedokonalost totiž můžete vyřešit bez bolesti, řezání a krve díky neinvazivnímu liftingu očních víček

 

Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření, při kterém je povadlá kůže očních víček ošetřena plazmovým tokem

 

 

Jak vám pomohu?

Neinvazivní lifting očních víček provádím s využitím moderního nástroje Plasma Pen, který způsobuje drobné popáleninky (viz obrázek výše), čímž dochází ke smrštění tkáně. Nemusíte se obávat bolesti, jelikož vám na oblast aplikace nanesu znecitlivující krém.

 

Už víte, jakou z procedur nakonec vyzkoušíte? Svůj termín si můžete vybrat v rezervačním systému. Nezapomeňte, že v případě dotazů jsem vám plně k dispozici. 

 

Nečekejte na nový týden, měsíc, nebo rok. Krok ke změně můžete udělat hned

Jak jsem zmiňovala již v úvodu tohoto článku, stárnutí pleti je sice nežádoucí, ovšem zcela nevyhnutelné. Jediné, co můžete ovlivnit je to, jak rychlý celý tento proces bude

 

Jistě jste slyšeli o tom, že strukturu a funkci kůže ovlivňují vnější a vnitřní faktory. Vnitřní, ke kterým se řadí genetické předpoklady či hormonální změny, ovlivníte těžko. Za to vnější faktory jsou z velké části ve vaší režii. Do této kategorie totiž patří častý pobyt na sluníčku, nedostatečná péče o pleť nebo nezdravý životní styl (nedostatek spánku, málo pohybu, nevyvážená strava, alkohol, kouření atp.). 

 

Změna zkrátka začíná u vás, a proto se vydejte cestou prevence a proveďte úpravy ve své pečující rutině i životním stylu. Uvidíte, že tak zamezíte předčasnému stárnutí své pokožky a celý tento proces budete zvládat se skutečnou grácií. 

Související příspěvky