.

Používáte micelární vodu? Pryč s ní!

Používáte micelární vodu? Pryč s ní!

Za málo peněz hodně muziky. I tak někteří vnímají micelární vody, které jsou zcela neoprávněně základem mnohých kosmetických skříněk. Ptáte se proč neoprávněně? Původně totiž vůbec nebyly navrženy k tomu, aby se staly součástí každodenní pečující rutiny. Sloužit vám mají pouze v situacích, kdy jste limitováni podmínkami či přístupem k vodě. Takže pokud nejste návštěvníkem festivalu nebo pasažérem dálkového letu, radím vám zapomenout, že něco jako micelární voda vůbec existuje.

 

S micelární vodou napácháte na své pleti více škod než užitku

Na první pohled vypadá obsah lahviček zcela neškodně, ale o to více chemie obsahuje. Jak by také jinak mohla krásně průzračná voda odlíčit například voděodolný make-up. Odpovědi je zkrátka vždy potřeba hledat ve složení konkrétních kosmetických produktů

 

Dovedete si představit, že byste svou pleť čistili jarem na nádobí? Asi ne, že? A teď si představte, že složky obsažené v takovém přípravku najdete i v micelární vodě. 

 

Teď přemýšlím nad tím, že jsem měla napsat článek spíše o tom, jak se nesložit ze složení kosmetických produktů. Věřte, že po prostudování štítku umístěném na micelární vodě, kterou dennodenně vesele používáte, vás čeká pořádný šok.

 

Mnohé micelární vody totiž obsahují látky jako EDTA, která na sebe váže nečistoty a volné radikály. Výjimkou nejsou ani různá škodlivá změkčovadla či zvlhčovadla. A aby té chemie nebylo náhodou málo, je do mnohých lahviček přidán i alkohol a parfermace

 

Pokud budete micelární vodu používat dlouhodobě, narušujete tím přirozený kožní film pleti a způsobujete její ztenčování. Tím si zaděláváte na:

  • vyrážky, ekzémy a lišeje,
  • rozšířené žilky a začervenání pleti,
  • dehydrataci pokožky, 
  • zašedlý tón pleti,
  • alergické reakce, podráždění pleti atp.

 

Zlo číhá na každém rohu

Micelární vody nejsou vaším jediným nepřítel, který může na vaší pokožce napáchat značné škody. Svým klientkám radím omezit (v ideálním případě zcela zamezit) i používání vlhčených ubrousků či produktů na olejové bázi. Proč?

 

Vlhčené ubrousky jsou považovány za čistící, vaši pleť ale ve skutečnosti vůbec nevyčistí. Jejich používání navíc není příznivé k životnímu prostředí. 

 

Kosmetické produkty na olejové bázi máme spojené s hloubkovou hydratací. Pravda je ovšem taková, že pokud si na pleť naneseme olejový produkt a necháme ho působit, zamezíme tím pokožce v dýchaní a vstřebání dalších produktů. 

 

Samostatnou kapitolou je kokosový olej. Na ten v posledních letech pějí mnozí samou chválu a pokud by ostatní oleje uměly žárlit, určitě by to v tomto případě udělaly. Kokosový olej se na výsluní vyhřívá zcela neoprávněně. Ve skutečnosti je totiž komedogenní. To znamená, že složky, které obsahuje, pronikají do pórů, zanášejí je a posléze ucpávají. 

 

Co si z dnešního článku odnést?

  • Nenechte se nalákat marketingovými kampaněmi a triky obchodníků. Pro radu si vždy jděte za odborníkem, který dané problematice skutečně rozumí.
  • Zajímejte se o složení kosmetických produktů, které dennodenně nanášíte na svou pleť. Jak na správný výběr kosmetiky se inspirujte v samostatném článku.
  • Na cestě za skutečně zdravou a krásnou pletí je jistotou kvalitní salonní péče doplněná o vhodně zvolenou domácí péči

 

 

Chcete mít jistotu, že pro svou pleť děláte maximum? 

Svěřte péči o ní do rukou odborníka. V kosmetickém salonu Katka beauty pracuji výhradně s produkty značky Natinuel, které neobsahují SLS a SLES. Zároveň si u mě můžete zakoupit i kosmetiku pro domácí užití. 

 

Díky kombinaci vhodné salonní a domácí péče dosáhnete rychleji očekávaných výsledků. Konkrétní kosmetické ošetření si vyberte v rezervačním systému. Těším se na vaši návštěvu!  

Související příspěvky