.

Meziřasová oční linka: Vše, co o ní potřebujete vědět, než se objednáte

Meziřasová oční linka – permanentní make-up

Meziřasová oční linka je osvědčenou a populární technikou permanentního make-upu. Předností linek tetovaných v meziřasové linii je především jejich přirozenost, a tak jsou vhodné i pro ženy, které se běžně nelíčí. Jak procedura probíhá, pro koho je vhodná, a jak o permanentní make-up správně pečovat? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Jak vzniká meziřasová oční linka

V kosmetickém salonu Katka Beauty používáme moderní tetovací strojek s jednobodovou jehlou, pomocí které vpravujeme pigment do svrchní vrstvy kůže. Pokud jste se při slově jehla orosily, rovnou vás uklidníme. Bolesti se obávat nemusíte, protože na tetovanou oblast aplikujeme před začátkem anestetický krém. Samozřejmě vás ani nechceme lákat na dokonale relaxační zážitek, protože bolestivost je zcela individuální záležitostí, a tak je je dobré počítat s jistou mírou nepohodlí. 

 

Při samotném tetování nezasahujeme mimo hranici růstu řas a výslednou linku tvoříme tečkami, které vyplňují mezery mezi řasami.

 

Bezprostředně po proceduře může být tetovaná oblast začervenalá a citlivá na dotek. Jedná se o zcela běžný jev, který rychle odezní. Může se objevit také otok, který splaskne nejpozději následující den. 

 

Meziřasová oční linka – permanentní make-up

 

Přirozenost nadevše

Existují samozřejmě i extravagantní techniky permanentního make-upu linek, ale podle nás se krása skrývá v přirozenosti, kterou se snažíme u každé z vás podtrhnout. Pokud je váš pohled na krásu stejný, určitě neváhejte a ještě dnes si rezervujte si svůj termín na meziřasovou linku

 

Permanentní make-up versus klasické tetování

Přestože samy v tomto článku používáme označení „tetování“, pravdou je, že se klasické tetování od PMU v mnohém liší. Zatímco při tetování se pigment dostává do hlubších vrstev kůže, u meziřasové linky (a permanentního make-upu obecně) se jehla dostává jen na pomezí epidermis a dermis. Od toho se přirozeně odvíjí i trvanlivost, která je u PMU kvůli přirozenému procesu obnovy pokožky kratší než u tetování. 

 

Pro koho JE tetování očních linek vhodné?

Meziřasová oční linka je pro vás ideální volbou v případě, že toužíte po:

 • celkovém zvýraznění a projasnění očí;
 • optickém zahuštění světlých nebo řídkých řas;
 • efektivní kamufláži vypadaných řas.

 

To vše rychle, bezpečně, bezbolestně a s dlouhotrvajícím efektem.

 

Pro koho NENÍ permanentní make-up linek vhodný?

Samozřejmě není vhodný pro děti, ale pak také pro:

  • těhotné a kojící ženy – tělo prochází v tomto období nejrůznějšími změnami a nedá se dopředu určit, jak by pokožka na PMU reagovala a jak by probíhal proces hojení.
  • Nemocné osoby – v den aplikace PMU nesmíte být nemocná ani jinak nachlazená přičemž váš termín nesmí být dříve než 14 dnů od dobrání antibiotik. Problematická je také oslabená imunita nebo opar (kdekoliv po těle) značící, že je v těle zánět. 
  • Osoby s kožními nemocemi – při proceduře zasahujeme pod kůži, a proto musí být zdravá a celistvá. Problematický je ekzém, růžovka, lupénka, dermatitida i kterákoliv jiná forma kožního onemocnění.
 • Osoby, které nosí umělé řasy. Mezi jejich případným sundáním a termínem u nás v salonu musí uběhnout nejméně 14 dnů. 

 

Jste alergik? V tomto případě je vhodné konzultovat vaši návštěvu individuálně, abychom si společně ověřily, že vám aplikovaný znecitlivující krém ani následné pigmenty nevyvolají alergickou reakci.

 

Káva a PMU linek nejdou dohromady

Bez ohledu na to, jak velkou milovnicí kávy jste, v den PMU si ji rozhodně odpusťte – a opravdu nezáleží na tom, jestli si kávu dáte jen ráno a termín máte až odpoledne, protože kofein se drží v krvi velmi dlouho.

 

Po konzumaci kávy dochází ke stimulaci organismu, a tak se vám může po průniku jednobodové jehly do kůže spustit krvácení. Takže zatímco bychom se snažily zapracovat pigment pod kůži, vytékal by nám společně s krví pryč. 

 

Konzumací kávy se prodlužuje nejen celý proces zapracování pigmentu, kdy je kůže mnohem více traumatizovaná, ale také se tím zbytečně prodlužuje následný proces hojení, protože se vám na dané oblasti vytvoří větší stroupky, než by tomu bylo za normálních okolností. Kávu byste neměla pít v den PMU ani 24 hodin po skončení procedury

 

Jaké další pokyny k přípravě byste měla dodržet?

 

Nutná příprava na tetování očních linek

 • Minimálně týden před PMU linek nepoužívejte na odličování micelární vodu a neaplikujte ani růstová séra na řasy.
 • Den před tetováním linek nepijte alkohol.
 • V den procedury nekonzumujte energetické nápoje, které mají na organismus podobný účinek jako výše zmíněná káva.
 • Bez ohledu na to, jestli máte termín ráno, nebo až odpoledne, v den aplikace PMU linek nepoužívejte žádný make-up
 • Pokud nosíte kontaktní čočky, na dobu procedury je vyndejte

 

Tip: Pokud si to aktuální počasí a denní doba žádá, doporučujeme vzít si s sebou sluneční brýle, kterými budete chránit tetovanou oblast před UV zářením. 

 

Stejně důležitá jako příprava na PMU je i následná péče o tetovanou oblast. Do značné míry totiž samy ovlivníte průběh hojení i jeho celkovou délku. Jak si zajistit co nejlepší výsledek?

 

Péče o permanentní make-up očních linek

 • V den aplikace si třikrát a čtyřikrát otřete navlhčeným vatovým tamponem výpotek z tetované oblasti.
 • Krátce po dokončení procedury se vám začnou tvořit stroupky, které nijak nestrhávejte. Musí se samovolně odloučit, protože jinak byste narušily proces vyhojení pigmentu.
 • Po PMU linek vůbec nepoužívejte oční make-up jako stíny, řasenku, linky apod.
 • Alespoň 14 dnů držte meziřasovou linku v suchém prostředí. Vyhněte se tedy wellnessu a dlouhému sprchování/koupání v horké vodě.
 • Po dobu hojení se snažte spát výhradně na zádech.

 

Permanentní make-up Tábor; permanentní make up linky
Permanentní make-up Tábor; permanentní make up linky

 

Proč je součástí každého tetování linek korekce?

Pigment se při PMU linek zapracovává do svrchní vrstvy kůže a trvá pár týdnů, než vystoupí na povrch, a tedy získáme finální barvu. Pigment nemusí být nutně vidět hned po samovolném odloučení stroupků, protože proces hojení je velmi individuální. Linka může ztmavnout hned, ale také klidně až pár dnů před korekcí. V procesu hojení kůže se může ztratit až 60 % původně aplikovaného pigmentu.

 

Korekce se provádí po čtyřech až pěti týdnech od první aplikace, kdy je oblast zcela zahojená, a tedy máme jistota, že kůže nová pigment bez problémů přijme.

 

Cílem korekce je zasytit pigment a zvýraznit linku. Při korekci vlastně vrstvíme pigment na základ vytvořený v rámci první aplikace.

 

Jelikož se nám volné termíny rychle plní, rezervaci na korekci si udělejte v ideálním případě hned při první návštěvě, abychom dodržely doporučený rozestup mezi jednotlivými aplikacemi.

 

Plánujete k nám přijít také na barvení nebo lifting řas? Tohle byste měly rozhodně vědět

Ač vám vždy radíme, jak můžete čas u nás v salonu využít na maximum, ne všechny nabízené procedury je vhodné kombinovat. Konkrétně permanentní make-up linek nemůžeme provést současně s barvením nebo natočením řas. Proč?

 

Při tetování meziřasové linky dochází k narušení kůže, a proto na ni nemůžeme aplikovat nic z toho, co za běžných okolností používáme při liftingu a barvení řas. 

 

A kdy je tedy vhodné se objednat? 

 • Na PMU linek po barvení nebo liftingu řas přijďte nejdřív po dvou až třech týdnech
 • Na barvení nebo lifting řas po PMU linek je lepší přijít až po korekci, kdy bude daná oblast zcela vyhojená

 

Barvení a lifting řas pak můžeme bez problémů provést najednou. Barvu v takovém případě necháváme působit kratší dobu a následně na řasy automaticky aplikujeme výživu

 

Kombinace barvení a liftingu se postará o to, že vaše řasy budou krásně natočené, ale zásluhou aplikované barvy i opticky zahuštěné a delší. Navíc lifting řasy otevírá, a tak se barva dostane dovnitř, a tím získá delší výdrž – naopak u klasického barvení by pouze obalila jejich povrch. 

 

Laminace řas; Lash lifting; výživa na řasy; barvení řas
Laminace řas; Lash lifting; výživa na řasy; barvení řas

 

Potřebujete předělat meziřasovou oční linku z jiného salonu?

V takovém případě nás před vytvořením rezervace termínu kontaktujte přes e-mail nebo SMS abychom se individuálně domluvily, jestli je u vás v současné chvíli možná korekce.

Související příspěvky

péče o pleť s akné

Péče o pleť s akné

Co rozhodně nikdy nedělat, pokud máte akné, a jak se o svou problematickou pleť správně starat, abyste se zbavily všech současných pupínků, a předešly vzniku nových? To vše se dozvíte

Pokračovat ve čtení »