.

Hledáte kosmetický salon? Před výběrem zvažte těchto 7 kritérií

Prostředí kosmetického salonu Katka Beauty

Co potřebujete k tomu, abyste se mohly správně rozhodnout? Nebudu vás dlouho napínat, protože odpověď už zřejmě tušíte. Jsou to samozřejmě informace. Těch byste měly mít dostatek i v momentě, kdy přijde řeč na výběr kosmetického salonu, a proto jsem pro vás sepsala podrobný návod, který vás krok za krokem dovede na místo, kde o vás bude dokonale postaráno.

 

1. Aktivně hledejte ukázky práce

Ukázka toho, jak klientky vypadají těsně před procedurou a bezprostředně po ní, je v případě kosmetických salonů všeříkající. 

 

Je přirozené, že každá specialistka má svou osobitou techniku a ideál krásy. Vy si tedy musíte najít specialistku, s jejímž stylem se ztotožňujete

 

Ukázky práce hledejte na webu konkrétního kosmetického salonu a na sociálních sítích.

 

Ukázky práce kosmetického salonu Katka Beauty
Ukázky práce kosmetického salonu Katka Beauty

 

Já osobně umisťuji porovnávací fotografie pravidelně na svůj pracovní Instagram a spoustu jich najdete i na webu Katka Beauty u jednotlivých služeb.

 

2. Zjistěte odbornost dané kosmetičky

V oblasti kosmetických a estetických procedur dochází k turbulentním změnám. Dostávají se k nám nové služby ze zahraničí, a tak je velmi důležité, aby kosmetičky držely krok s tempem doby.

 

Je žádoucí, aby se nabídka kosmetického salonu skládala ze služeb, po kterých je aktuálně velká poptávka, proto nemůže být úspěšné zakončení kosmetické školy jediným měřítkem odbornosti. Specialistky by měly pokračovat ve svém vzdělávání a procházet různými kurzy a semináři.

 

Pokud nikde nemůžete najít důkaz prokazující kompetentnost, neváhejte se na tuto informaci zeptat konkrétní osoby, jejíž služby poptáváte. 

 

I v situacích, kdy se na první pohled jeví vše dokonale, doporučuji přehodnotit vaše setrvání v salonu v následujících případech

  • kosmetička neprovede vstupní diagnostiku vaší pleti;
  • nebyla jste před zahájením procedury obeznámena s kontraindikacemi;
  • máte vážné pochybnosti o tom, jestli se v salonu dodržují hygienické standardy;
  • kosmetický salon nenabízí ošetření pro váš typ pleti;
  • kosmetička s vámi nekomunikuje a nekonzultuje jednotlivé kroky.

 

3. Zaměřte se na prostředí salonu

Některé návštěvnice kosmetických salonů preferují útulné prostředí před tím minimalistickým a jiné to mají zase přesně naopak. Ovšem klidně se s vámi vsadím, že všechny beze zbytku by se shodly na tom, že tím nejdůležitějším je čistota prostředí. Dodržování hygienických standardů by pro kosmetický salon mělo být absolutní samozřejmostí.  

 

Zároveň se předem informujte o značce kosmetiky, s jakou salon pracuje. Zkuste se podívat na web, jestli zde není informace uvedena – ušetříte tím čas sobě i kosmetičce. 

 

Já osobně si velmi zakládám na kosmetice, se kterou pracuji. Po dlouhém vybírání jsem se nakonec rozhodla pro značku Natinuel, se kterou provádím veškerá ošetření pleti. Získala si mě především pro svůj léčebný charakter a perfektní složení bez obsahu SLS a SLES. 

 

Kosmetika na domácí péči od značky Natinuel
Kosmetika na domácí péči od značky Natinuel

 

4. Najděte si jeden kosmetický salon na vše, co poptáváte

Většina kosmetických procedur, jako ošetření pleti nebo úprava obočí, si vyžaduje pravidelnost. Proto je vhodné zvážit, jaké služby nabízí salon, který je momentálně v hledáčku vašeho zájmu. 

 

Některé procedury se dají provádět souběžně, takže i z hlediska časové úspory je pro vás výhodnější najít si místo, kde uspokojí vaši poptávku beze zbytku.

 

Tip: Podívejte se na přehled služeb, které nabízím ve svém kosmetickém salonu Katka Beauty. 

 

Prostředí kosmetického salonu Katka Beauty
Prostředí kosmetického salonu Katka Beauty

 

5. Přečtěte si recenze od stálých klientek

Věřte, že za každým kosmetickým salonem s pestrou nabídkou kvalitních služeb stojí armáda spokojených zákazníků, kteří se o svou zkušenost rádi podělí. 

 

Kde recenze hledat?

  • na webu kosmetického salonu
  • na Facebooku
  • v Google vyhledávači (pokud kosmetický salon nějaké recenze má, najdete je vždy na pravé straně po zadání názvu kosmetického salonu do vyhledávače)

 

Ovšem i v tomto případě jsou výjimkou nově otevřené kosmetické salony, které si teprve získávají důvěru zákazníků, a tím i první hodnocení služeb. 

 

Na druhou stranu salony, které fungují již několik let a nemají ani jednu recenzi, zřejmě dělají něco špatně – v tomto případě buďte na pozoru a raději se porozhlédněte po poptávaných službách někde jinde. 

 

6. Informujte se o zkušenostech u svých blízkých

Nic nemá takovou sílu jako osobní doporučení od kamarádky, maminky nebo třeba sestry – zkrátka od člověka, kterému věříte a který by neměl důvod přikrášlovat svou vlastní zkušenost.

 

Na druhou stranu i doporučení od blízké osoby je potřeba brát s rezervou, jelikož se pořád bavíme o zkušenosti, která se může lišit od té vaší

 

Každá žena má jiná očekávání a preference. Vždy si proto ověřte konkrétní informace, které jsou důležité přímo pro vás. Samozřejmě kvalita služeb by měla být pro každou klientku stejně důležitá, takže tuto oblast nemá smysl rozporovat. 

 

7. Všechny pochyby odstraňte v rámci profesionální konzultace

Specialistka, která věří postupům i výsledkům své práce, vám ráda nabídne profesionální konzultaci. Při té se můžete zeptat na vše, co vás zajímá o konkrétní proceduře, nebo si rovnou naplánovat postup léčby problematiky vaší pleti. 

 

Konkrétně v mém salonu můžete využít 30minutovou konzultaci zdarma. Datum a čas pak vybíráte přímo v rezervačním systému

 

Konzultace bude vaším prvním kontaktem se specialistkou. Pokud vám bude s ochotou odpovídat na všechny dotazy a nebude ve vás budit dojem, že ji zdržujete, máte jistotu, že jste na správné adrese a čas strávený v daném salonu pro vás bude dokonalým odpočinkem. 

 

Komunikace je klíčem ke spokojenosti i při všech dalších návštěvách salonu. Kosmetička by se měla přirozeně zajímat o to, jak se cítíte a jestli vám něco nechybí. Zároveň by vám měla být k dispozici i v případě dotazů, které vyvstanou po proceduře. 

 

Pevně věřím, že vám dnešní článek udělal jasno v tom, jaké informace je třeba získat a zvážit před tím, než si vyberete kosmetický salon, do jehož rukou se svěříte. 

Související příspěvky