.

Nevíte, jak svou pleť připravit na jaro? Poradím vám!

Pleťový peeling

Po dlouhé zimě, během které na nás sluníčko vykouklo jen sporadicky, je nutné připravit pleť na příchod nového ročního období. Jaro je spojené s prvními slunečními paprsky, které nás sice nabíjí energií, ale kvůli své síle jsou pořádným šokem pro pleť. Dnes si proto povíme, čím pleť probudit ze zimního spánku a naladit na teplotní změnu

 

Je vaše pleť bez života? Těmito kroky ji dodáte zdravý a svěží vzhled

Nedostatek slunce, mrazivé počasí, přetopené místnosti. Toto trio typické pro zimní měsíce je důvodem zašedlé, unavené a dehydratované pokožky s nedostatkem živin. Nejvyšší čas nastolit nové pořádky, nemyslíte?

 

1. Proveďte očistu své pleti

Dejte sbohem odumřelým kožním buňkám, které jsou na povrchu vaší pleti. Správně zvolený a aplikovaný peeling odstraní černé tečky, hydratuje, vyživuje, zmírní tvorbu vrásek a zvýší schopnost absorpce pleti. 

 

Produkt si vybírejte vždy s ohledem na svůj typ a aktuální stav pleti. Při výběru zohledněte také očekávaný výsledek. Peeling vždy aplikujte podle návodu. 

 

V jaké fázi kosmetické rutiny je nejlepší aplikovat peeling? To vám poradím v článku: 7 osvědčených tipů pro správný výběr a aplikaci kosmetiky.

 

2. Chraňte se před sluncem

Věděly jste, že až ze 75 % je stárnutí pokožky způsobeno škodlivým slunečním UV zářením? S vyššími teplotami přichází také více času stráveného venku, a proto by měla být ochrana pleti pomocí SPF faktoru vaší každodenní samozřejmostí

 

SPF posiluje kožní bariéru čímž:

 • chrání pleť před spálením od sluníčka;
 • předchází dehydrataci pleti;
 • zamezuje vzniku pigmentových skvrn;
 • zabraňuje předčasnému stárnutí pleti;
 • působí preventivně proti rakovině kůže;
 • chrání DNA buněk.

 

Abyste měly jistotu, že na tento krok kosmetické rutiny nikdy nezapomenete, pořiďte si denní krém, který má ve svém složení ochranný faktor. Například posilující krém s omlazujícím účinkem BIO-SOFT od značky Natinuel obsahuje SPF faktor. Jeho složení je navíc uzpůsobeno tak, aby pleť nezatěžoval při večerním použití – nemusíte si tedy pořizovat speciální krém na den a noc, protože se bez problémů vystačíte s tímto jedním. 

 

Tip: Inspirujte se mou každodenní kosmetickou rutinou, která se skládá z pouhých čtyř kroků. To znamená, že šetřím čas a zároveň pleti dopřávám vše, co potřebuje – pravidelně a v dostatečné míře.

 

3. Nadopujte se antioxidanty – zevnitř i zvenku

Antioxidanty jsou látky přispívající k zastavení oxidačního stresu, který je výsledkem působení volných radikálů. Aby mohly antioxidanty plnit tuto nelehkou funkci, musíte jich mít v těle dostatek. 

 

Nutno podotknout, že počet antioxidantů v těle není nevyčerpatelný, a tak si musíte jejich přísun zajistit vy samy. V opačném případě byste se potýkaly s vráskami, se ztrátou pevnosti pleti, pigmentací a rozkladem kolagenu uvnitř kůže. 

 

Produkci antioxidantů můžete podpořit vybranými potravinami (ovoce, zelenina, bylinky, koření), dostatečným spánek, doplňky stravy (vitamin E, vitamín C, karotenoidy) a kosmetikou, která zpomalí proces stárnutí.

 

Antioxidanty - potraviny

 

Antioxidanty najdete například v bioprotekční ochraně DEFEND C 25 od Natinuel s obsahem 25% vitamínu C. Dalším produktem, který můžete používat na denní bázi je čisticí emulze na ochranu hydrolipidového filmu CLEANSER, který obsahující hned dva silné antioxidanty – Vitamin E a Kyselinu laktobionovou. 

 

Tip: Všechny produkty péče o pleť na každé roční období můžete nakoupit přímo v mém kosmetickém studiu Katka Beauty, kde vám zároveň poskládám domácí péči na míru.

 

4. Odlehčete hydrataci

Jistě jste zaznamenaly, že v průběhu roku se potřeby vaší pleti mění. Zatímco v zimě jí vyhovuje hutný hydratační krém, v létě už tomu tak být nemusí. 

 

Rapidní zvýšení teplot berte jako signál k výměně hutného hydratačního krému za ten s lehčí texturou. Svou pokožku tak udržíte i nadále hydratovanou a vyživenou, ale zároveň na ní aplikovaný produkt nezanechá nepříjemný mastný film.

 

5. Udělejte si inventuru ve své kosmetice

Pečlivě si zkontrolujte stav kosmetiky, kterou dennodenně používáte. Zbavte se všeho, co vám nevyhovuje. Zaměřte se také na doporučené datum spotřeby – v tomto případě si všímejte zejména změny v parfemaci, barvě produktu a jeho konzistenci.

 

Čistotu a pořádek udržujte také ve svých štětcích a houbičkách. Jestli se totiž někomu ve štětinách a měkkém aplikátoru na make-up opravdu daří, pak bakteriím. Tento krok se samozřejmě netýká jen jara. Měly byste ho následovat před každým líčením. Práci si můžete usnadnit s dezinfekčním mýdlem na štětce a houbičky, který prodávám v salonu. 

 

čisté kosmetické štětce

 

Tip: Odličovací houbičky a houbičky na make-up nakoupíte u mě v salonu. Nezapomeňte si o ně říct při své příští návštěvě.

 

Se změnou ročního období můžete zaznamenat změny na své pleti

Pokud máte pocit, že děláte vše správně a stav vaší pleti se nekontrolovaně zhoršuje, doporučuji vám nenechat nic náhodě a navštívit svou kosmetičku

 

Vždy je zásadní naslouchat potřebám své pleti. Pokud neumíte rozšifrovat signály, které vám dává, pak péči o svou pleť svěřte do rukou profesionála, protože:

 • budete s jistotou znát svůj typ pleti;
 • seznámíte se s aktuálními potřebami své pleti;
 • včas odhalíte predispozice pleti, které by vás mohly v budoucnu trápit;
 • zjistíte, jaké produkty byste měly vyřadit ze své kosmetické rutiny;
 • dostanete doporučení na konkrétní produkty, které vám v péči o pleť zcela chybí;
 • pochopíte, jak správně jednotlivé produkty aplikovat.

 

salonní kosmetická péče

 

Vyzkoušejte profesionální péči na vlastní kůži. Nabízím vám 30minutovou konzultaci zcela zdarma. Datum a čas si vyberte přímo v rezervačním systému

Související příspěvky