.

Carboxy terapie: revoluční ošetření pro každý typ pleti

Pohlazení pro pokožku s vícesměrným působením. Asi tak nějak by se dala ve zkratce popsat Carboxy terapie coby ošetření pleti na bázi bohr efektu. V našem salonu pracujeme nově s přípravkem RxCarboxy značky Natinuel, který se díky své vysoké účinnosti řadí k absolutním špičkám na trhu. Jaké složky obsahuje a jakých pozitivních změn se na své pleti dočkáte po aplikaci? Nejen to zjistíte v dnešním článku.

 

RxCarboxy od Natinuel

Jedná se o multifunkční dvoufázové ošetření vhodné pro každý typ pleti bez ohledu na věk. 

 

Ošetření je zvláště vhodné pro osoby s velmi citlivou a suchou pletí a pro ty, které bojují se zánětem a hledají účinný přípravek, který ho zvládne blokovat a potlačit. 

 

Výhody carboxy terapie

 • Blokuje tvorbu zánětu;
 • chrání buněčnou DNA;
 • tlumí začervenání pleti;
 • revitalizuje buněčnou aktivitu;
 • stimuluje bioaktivitu fibroblastů;
 • přispívá ke zklidnění pleti;
 • neutralizuje volné radikály;
 • podporuje regenerační procesy;
 • zjemňuje povrch pokožky;
 • stimuluje tvorbu kolagenu;
 • stimuluje mikrocirkulaci;
 • vytváří ochranný hebký film na povrchu pleti;
 • zlepšuje okysličení pokožky.

 

RxCarboxy
Klientky pleť před a ihned po ošetření přípravkem RxCarboxy od Natinuel

 

Účinnost RxCarboxy je postavená na vyvážené kombinaci složek

Složky obsažené v přípravku RxCarboxy působí intenzivně a synergicky proti buněčné oxidaci jako i předčasnému stárnutí pleti. Zároveň podporují regeneraci kožní bariéry, obnovu buněk a zvyšují ochranné funkce kůže. To vše okamžitě po aplikaci přípravku.

 

Jednotlivé složky RxCarboxy

Mix AHA: Kyseliny rozpustné ve vodě a vhodné k péči o každý typ pleti. Vykazují různé biofunkční aktivity. Patří sem kyselina glykolová, kyselina pyrohroznová, kyselina mléčná a kyselina mandlová.

 

Kyselina karnosová: Je známá pro své antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají chránit pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály. Tím přispívá ke snížení zánětu a zabraňuje stárnutí buněk.

 

Kyselina ferulová: Organická sloučenina patřící mezi hydroxyskořicové kyseliny. Má významný antioxidační a fotoochranný účinek. Přispívá k neutralizaci volných radikálů a ochraně DNA před poškozením způsobeným UV zářením. Navíc pomáhá redukovat známky stárnutí pleti.

 

Vitamin C: Antioxidant, který posiluje imunitní systém, podporuje obranyschopnost pokožky a usnadňuje buněčnou výměnu. Je důležitý pro syntézu kolagenu. Zároveň přispívá k blokaci zánětů.

 

Vitamin E: Antioxidant, který působí účinně proti volným radikálům, zejména těm, které vznikají při lipoperoxidaci (= oxidativním poškození vyšších mastných kyselin). Vykazuje dokonalou synergii s vitaminem C.

 

Allantoin: Dusíkatá organická látka, která přispívá ke zlepšení metabolismu fibroblastů a nepřímo zlepšuje syntézu složek ECM. Má keratolytické, změkčující, zklidňující a antioxidační vlastnosti.

 

Spirulina: Modrá řasa bohatá na vitaminy, esenciální mastné kyseliny a minerály. Obsahuje fykokyanobilin a pigmenty s velmi vysokou antioxidační aktivitou. Díky tomu dokáže účinně bojovat proti volným radikálům. 

 

Carboxy mix: Jedná se o komplex, který aktivuje Bohr efekt.

 

Co je to vlastně ten Bohr efekt?

Jedná se o fyziologický proces zahrnující uvolňování molekul kyslíku z hemoglobinu pod vlivem koncentrací H+ (stoupající/klesající úrovně pH) a oxidu uhličitého. Tento efekt přispívá ke zlepšení okysličení kožních tkání a rozjasnění pleti

 

RxCarboxy od Natinuel
RxCarboxy od Natinuel

 

Proč je RxCarboxy lepší v kombinaci s dalším kosmetickým ošetřením pleti než samostatně?

Jednoduše řečeno proto, že výsledný efekt na pleti bude ještě výraznější. Je to dáno tím, že aktivní látky aplikované po ošetření mají na pleť daleko silnější účinek, jelikož pronikají hluboko do pokožky

 

RxCarboxy můžeme kombinovat prakticky s kterýmkoliv kosmetickým ošetřením od Natinuel, při kterém používáme kyselinky a dokonce i s mezoterapií.

 

Carboxy terapii si můžete samozřejmě vychutnat i samostatně. Rozdíl na pleti bude viditelný okamžitě po ošetření. Navíc látky, které jsou součásti RxCarboxy, vytváří na povrchu pleti příjemný sametový film plnící ochrannou funkci. Carboxy terapie samostatně je vhodná například pro osoby se zvlášť citlivou pletí.

 

Ještě nemáte svůj termín? Vyberte si ho v našem rezervačním systému nebo nám napište soukromou zprávu na Instagramu. Těšíme se na vaši návštěvu a progres, kterého společnými silami dosáhneme na vaší pleti

Související příspěvky