.

Jak by skutečně měla vypadat vaše letní péče o pleť?

péče o pleť v létě

O tom, že v létě byste měly používat pleťový krém s lehkou texturou a svou ranní rutinu zakončit aplikací ochranného krému s SPF 50+, jste už určitě slyšely. Víte ale jaké vitaminy během léta určitě užívat, proč přijít na salonní ošetření pleti ještě před dovolenou a bez jakých kosmetických produktů se v průběhu sezony neobejdete? Dnes se vše dozvíte!

 

Hydratace jako klíč ke krásné a zdravé pleti

Nenechte svou pleť během léta žíznit. Mohlo by se totiž stát, že bude dehydratovaná, a tedy napjatá a hrubší na dotek. Jedná se o problém, který se může týkat kteréhokoliv typu pleti. 

 

Jak zabránit dehydrataci? Ujistěte se, že svou pleť hydratujete zevnitř dostatečným přísunem tekutin. Zároveň používejte na denní bázi pleťový krém s hydratačním účinkem a alespoň jednou týdně si dopřejte hydratační pleťovou masku

 

Své pleti můžete navrátit vláhu a dopřát jí extra dávku hydratace s pomocí salonního ošetření. V našem kosmetickém salonu Katka Beauty si můžete dopřát například populární proceduru Hydra intensity s bioceutiky Natinuel, kterou kombinujeme s pokrokovým dvoufázovým peelingem nové generace Rx50. Stejně dokonalé účinky na pleť má také novinka v našem salonu, kterou je revoluční RxCarboxy ošetření pro každý typ pleti.

 

Ošetření pleti RxCarboxy
Ošetření pleti RxCarboxy

 

Salonní ošetření před dovolenou? Rozhodně ano!

Kosmetické ošetření je pro pleť v létě stejně důležité jako během kteréhokoliv jiného ročního období. Profesionálně ošetřená pokožka zbavená odumřelých kožních buněk a dalších hluboko usazených nečistot se mnohem lépe opaluje, takže pokud toužíte po šťavnaté pleti a krásné hnědé barvičce, salonní ošetření vám k tomu rozhodně dopomůže.

 

Salonní ošetření po dovolené? Rozhodně ano!

Obrovský význam má samozřejmě i salonní ošetření provedené po dovolené, kdy je nutné pleť zregenerovat poté, co byla nadměrně vystavena působení slunečního záření, ale také slané mořské vodě, větru a dalším vnějším vlivům. Na stavu pleti se může negativně podepsat i přílišná konzumace kalorických pokrmů a vyšší spotřeba alkoholu, ke které se, zvláště během all inclusive dovolené, necháme lehce zlákat. 

 

Na kosmetické ošetření pleti se můžete objednat přes náš rezervační systém. Stále přijímáme nové klientky, a tak se k nám můžete objednat i za předpokladu, že jste u nás nikdy nebyly. Přečtěte si náš článek o tom, co vás čeká a nemine v rámci první návštěvy našeho kosmetického salonu.

 

Kosmetické ošetření pleti
Kosmetické ošetření pleti

 

Vitaminy (nejen) pro krásnější pleť

Zdravá a krásná pleť začíná uvnitř, a proto jsme si pro vás připravily přehled vitaminů, které vám s udržením optimálního stavu pokožky pomohou

 

Můžete se zaměřit na potraviny, které je obsahují, doplňovat je prostřednictvím potravinových doplňků, nebo si najít kosmetiku, která je o dané vitaminy obohacená

 

Vitamin A – pečuje o pokožku a pomáhá získat zdravé a déletrvající opálení. Podporuje cirkulaci kyslíku v krvi a podílí se na udržení optimálního stavu pokožky. 

 

Beta karoten – provitamin vitaminu A, který podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky. Dále přispívá k usnadnění celého opalovací procesu a napomáhá k dosažení rovnoměrného a dlouhotrvajícího opálení. Jako antioxidant přispívá k ochraně kožních buněk před oxidačním stresem.

 

Vitamin C – podporuje imunitu a v těle pomáhá se vstřebáváním i produkcí kolagenu, čímž podporuje udržení a posílení kožní bariéry. Jako antioxidant přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, čímž zamezuje jejich předčasnému stárnutí, a tedy pomáhá pokožce udržet si přirozenou pružnost, pevnost a svěží vzhled.

 

Vitamin E – podporuje cirkulaci kyslíku v krvi a přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Napomáhá s vyhlazením jemných linek na pokožce.

 

Kromě vitaminů se zaměřte také na kyselinu hyaluronovou, která je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty a najdeme ji téměř ve všech tkáních, kde plní funkci hydratační složky – dokáže na sebe navázat až 1 000x více vody než je její samotná váha. Svými hydratačními účinky přispívá ke zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky a eliminaci vzniku vrásek. 

 

Pigmentové skvrny jako obrovský strašák

Existuje celá řada důvodů, proč se vám na pleti tvoří pigmentové skvrny, a právě UV záření, kterému se v letních měsících nadměrně vystavujete, je jedním z těch nejčastějších. K jejich zjemnění je ideální využít zimní období. Nicméně abyste jejich vzhled nezhoršovaly a netvořily se vám pigmentové skvrny nové, používejte každodenní fotoprotekci s nejvyšším možným SPF, tedy 50+.

 

S problematikou ochrany kůže před slunečního zářením se pojí velké množství zkratek jako SPF, PPD, UVA, UVB a UVC. Během léta o nich uslyšíte více než v kterémkoliv jiném ročním období, a tak vám doporučujeme přečíst si náš článek o UV záření a produktech, které vás před ním ochrání.

 

Kosmetické ošetření pleti – Mandobionico s depigmentačním efektem
Kosmetické ošetření pleti – Mandobionico s depigmentačním efektem

 

Kosmetické produkty, bez kterých se v létě neobejdete

Vhodně zvolenými kosmetickými přípravky dokážete svou pokožku dlouhodobě hydratovat, zajistit její vláčnost, hebkost a předejít jejímu předčasnému stárnutí.

 

Níže jsme pro vás vybraly tři produkty od Natinuel, které by měly rozšířit vaši letní kosmetickou rutinu. V rámci letní péče je totiž považujeme za absolutní základ.

 

1) Cromage 

Pleťový denní krém se střední úrovní ochrany. Obsahuje účinné složky, které působí proti fotostárnutí a zároveň se podílí na zlepšení vzhledu opálené kůže. Cromage je skvělým základním krémem pod make-up. 

 

2) Protector

Multifunkční opalovací krém na obličej s SPF 50, tedy nejvyšší možnou úrovni ochrany před UVA i UVB zářením. Je vhodný k péči o každý typ pleti, a tedy i tu nejcitlivější a nejjemnější, které jsou náchylné ke vzniku pigmentových skvrn. Pravidelným používáním budete rovněž přispívat k posílené své kožní bariéry. 

 

3) Cromo Plus 

Opalovací mléko ve spreji s SPF 20 pro zdravé a dlouhotrvající opálení. Velkou výhodou je, že ho můžete aplikovat jak na obličej, tak i na tělo. Má příjemnou parfemaci a neobsahuje žádné alergeny. Působí proti kožnímu stárnutí a zároveň přispívá ke sjednocení barvy kůže po opalování.

 

Výše zmíněné produkty jsou k zakoupení u nás v salonu. Po předchozím objednání si je můžete osobně vyzvednout, ale pokud jste z daleka, rádi vám je zašleme přes Zásilkovnu až k vašim dveřím. Zároveň jsme připravené poskládat pro vás domácí péči na míru s ohledem na dané roční období

Související příspěvky