.

Chcete po létě dostat svou pleť zpátky do rovnováhy? Vsaďte na 25% vitamin C

Sérum s vitaminem C

Věděly jste, že vitamin C (= kyselinu askorbovou) si naše tělo nedokáže samo vyrobit? Přitom jeho nedostatek se může projevovat bledostí a suchostí pokožky, ale také pomalejším hojením ran, což může být nepříjemné zvláště pro ty z vás, které trápí nejrůznější kožní problémy jako například akné a ekzémy. V dnešním článku popíšeme účinky vitaminu C na pleť a doporučíme vám konkrétní pleťové sérum se stabilizovanou formou vitaminu C. 

 

Vliv vitaminu C na lidské zdraví

Dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, lze vitaminu C připisovat níže vypsaná zdravotní tvrzení.

 

Vitamin C přispívá k normální/mu:

 • energetickému metabolismu;
 • činnosti nervové soustavy;
 • psychické činnosti;
 • imunitního systému;
 • vstřebávání/využití vápníku a fosforu;
 • tvorbě kolagenu pro normální funkci:
  • krevních cév,
  • kostí,
  • chrupavek,
  • dásní,
  • kůže,
  • zubů.

 

Dále vitamin C podporuje:

 • ochranu buněk před oxidačním stresem;
 • snížení míry únavy a vyčerpání;
 • regeneraci redukované formy vitaminu E;
 • vyšší vstřebatelnost železa.

 

Z rozsáhlého výčtu výše je zřejmé, že kyselina askorbová je pro lidský organismus zcela esenciální, což je jeden z důvodů, proč se například infuzní terapie s vitaminem C těší mezi lidmi stále větší oblibě. Jedná se totiž o rychlý, jednoduchý a nenáročný způsob aplikace vitaminu C ve vysoké koncentraci, jaké nemůžete nikdy docílit pouhou potravou nebo doplňky stravy. Více o tom, jak taková procedura probíhá, a komu bychom ji zvláště doporučily, se dočtete v článku: Infuzní terapie s vitaminem C = nakopávač pro vaše zdraví.

 

Pro potřeby tohoto článku se dále zaměříme čistě jen na vztah mezi vitaminem C a naší pokožkou

 

vitamin C

 

Účinky vitaminu C na pleť

Naše pleť těží zejména z antioxidačních účinků kyseliny askorbové. Právě volné radikály, které oxidační stres vyvolávají, jsou častou příčinou předčasného stárnutí pleti

 

Vitamin C dále podporuje vstřebávání a produkci kolagenu v těle, čímž pomáhá udržet a posílit kožní bariéru, která je díky tomu méně náchylná k tvorbě pupínků a černých teček. 

 

Výsledkem takového působení je dokonale vyrovnaná, optimálně pružná a svěží pleť, která si zachovává mladistvý vzhled

 

Kdy a proč sáhnout po kosmetice s obsahem vitaminu C

S kosmetikou s vitaminem C prakticky nikdy nešlápnete vedle, jelikož prospívá každému typu pleti. Nicméně u citlivé pleti si musíte ohlídat koncentraci céčka ve vybraném přípravku, abyste zabránily zbytečnému podráždění. Proto vám vždy doporučujeme předchozí konzultaci s kosmetičkou, která zhodnotí, jestli konkrétně vaše pleť zvládne zařazení této aktivní látky do rutiny. 

 

Na vitaminu C je skvělé to, že se dá bez obav používat celoročně. V rutině by vám neměl chybět především na podzim, kdy je pokožka poškozená v důsledku nadměrného působení UV záření a „zdobí ji“ pigmentové skvrny.

 

Tip: Přečtěte si náš článek o tom, jak předcházet hyperpigmentaci.

 

DEFEND C 25: Jedinečné sérum s vitaminem C

DEFEND C 25 je možné bez nadsázky označit za zázračné sérum, které zajišťuje kompletní a strukturální účinek omlazení pleti. Je vhodný pro každý typ pleti a skvěle působí proti zanícení, oslabení, podráždění a vráskám. Tento unikátní booster se sílou 25% vitaminu C bojuje účinně proti volným radikálům, a tedy předchází předčasnému stárnutí pleti.

 

V čem je sérum unikátní?

Balení obsahuje dvě dvousložkové lahvičky, jejichž obsah se aktivuje až po zacvaknutí víčka, ze kterého se uvolní 25% vitamin C v sypké formě, a smísí se s dalšími obsaženými látkami jako kyselinou hyaluronovou, známou pro svůj hydratační účinek, populární anti-aging ingrediencí karnosin, silným antioxidantem vitaminem E a dalšími. 

 

Díky aktivaci až v momentě těsně před aplikací, máte jistotu, že koncentrace vitaminu C je při styku s pokožkou skutečně 25 % a ani o procento méně. Tato skutečnost DEFEND C 25 zcela odlišuje od jiných sér, která jsou již předmíchaná, a tedy ztrácí svou účinnost během skladování a v době, než se skutečně dostanou do vašich rukou. 

 

Jak ho správně používat?

Sérum je vhodné pro celoroční péči a můžete ho používat v rámci své ranní a večerní rutiny. Při tom se samozřejmě řiďte svým pocitem. Pokud vám bude připadat, že je toho na vaši pleť moc, klidně sérum používejte jen jednou denně. Výrazného progresu na své pleti se dočkáte v každém případě. 

 

POZOR! Než do své pleti zařadíte aktivní látku, ověřte si, že bez problému zvládáte základy, a tedy víte, jak svou pleť vyčistit a připravit na další kroky rutiny. Vše potřebné zjistíte v článku, jak by měla vypadat každodenní kosmetická rutina.

 

Sérum v současné chvíli používá na naše doporučení celá řada klientek, které mají samozřejmě odlišný typ pleti. Podle dosavadní zpětné vazby se žádná z nich nepotýkala se zvýšenou citlivostí pleti, která by byla způsobena vyšší koncentrací vitaminu C.

 

S čím (ne)kombinovat DEFEND C 25?

Při kombinování aktivních látek byste měly být vždy obezřetné. Tak jako každý kosmetický produkt potřebuje čas, aby prokázal svou účinnost, pleť zase potřebuje čas, aby si na přítomnost nové aktivní látky zvykla

 

Aktivní látky zařazujte do své rutiny postupně a vyhněte se jejich vrstvení, které by mohlo vést k narušení pH pleti. Pokud máte například sérum s retinolem, aplikujte ho večer a DEFEND C 25 použijte jen ráno. Stejné doporučení platí ve vztahu k hydroxykyselinám.

 

Naopak vůbec se nemusíte bát používat vitamin C společně s vitaminem E, který je rovněž silným antioxidantem. Tímto způsobem dosáhnete dvojí ochrany pleti před působením volných radikálů.

 

Proč si ho musíte objednat jedině přes nás?

Sérum se používá na domácí péči, ale u každé kosmetiky s obsahem aktivních látek je vždy nutné odborně posoudit aktuální kondici pleti, abychom vám mohly doporučit vhodný přípravek, který vám nijak neuškodí

 

Sérum vždy doporučujeme klientkám, které k nám přicházejí na kosmetiku, a tedy dobře známe jejich pleť. Přístup ke každé z klientek je zcela individuální. Zatímco u některých můžeme s ohledem na stav pleti doporučit sérum hned po první návštěvě, máme samozřejmě i takové klientky, jejichž pleť musíme nejprve za pomoci série kosmetických ošetření stabilizovat, aby pak mohly začít sérum používat

 

Takový postup aplikujeme u všech kosmetických přípravků s vysokou koncentrací aktivních látek. 

 

Proč má tmavou lahvičku?

V případě DEFEND C 25 vás možná překvapí tmavý obal, který je pro bioceutika Natinuel poměrně neobvyklý, ale v tomto případě má své jasné opodstatnění. Vitamin C podléhá rozpadu, a tedy se při nevhodném skladování může snižovat jeho účinek

 

U produktů pochybných značek by se vám též mohlo stát, že přípravek s obsahem vitaminu C zapáchá nebo se zbarví do oranžova, což značí jeho oxidaci a nestabilitu. Z toho důvodu vám doporučujeme nakupovat pouze u ověřených firem, jejichž kosmetika pro vás bude bezpečná a dopomůže vám k očekávanému výsledku. 

 

Chcete mít jistotu, že se vám dostal do rukou kosmetický přípravek se skutečně stabilním céčkem, které je zároveň vhodné pro vaši pleť s ohledem na její aktuální kondici? Na nic nečekejte a ještě dnes si rezervujte svůj příští termín ošetření pleti v našem kosmetickém salonu, při kterém si můžete rovnou zmiňované sérum zakoupit. Případně vám doporučíme vhodný postup péče o pleť, který bude k zařazení DEFEND C 25 do rutiny směřovat. Stále přijímáme nové klientky, tak se nám nebojte ozvat

Související příspěvky