.

Péče o pleť s akné

péče o pleť s akné

Co rozhodně nikdy nedělat, pokud máte akné, a jak se o svou problematickou pleť správně starat, abyste se zbavily všech současných pupínků, a předešly vzniku nových? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

 

Tohle doma rozhodně nedělejte 

Občas nás mrazí z toho, když od našich klientek posloucháme, jak jsou zvyklé starat se o svou problematickou pleť. Svým počínáním totiž mohou její stav značně zhoršit. Co tedy s pupínky rozhodně nedělat?

 

Pupínky NIKDY nevymáčkávejte. Ať je vaše pokušení sebevětší, věřte nám, že tímto způsobem se akné rozhodně nezbavíte. To právě naopak. Můžete si totiž přivodit zánět, který si navíc roznesete po okolí. Nešetrným vymačkáváním prodlužujete dobu hojení a zvyšujete pravděpodobnost vzniku jizev a pigmentových skvrn

 

Na pupínky NIKDY nesahejte. A už vůbec ne neumytýma rukama, protože hrozí, že stávající pupínky zanesete dalšími bakteriemi a zhoršíte jejich stav. Abyste se tomuto zlozvyku vyhnuly, používejte parfémovaný krém na ruce. V momentě, kdy se s nimi přiblížíte k obličeji, intenzivní vůně krému vám připomene, že ruce nemají na vaší pleti co dělat. 

 

Pleť NIKDY neotírejte do ručníku, který používáte na ruce a tělo. Nejenže se na takovém ručníku množí všelijaké bakterie, které na svém obličeji rozhodně nechcete, ale také byste si mohly akné z obličeje přenést na zbytek svého těla, o což pravděpodobně také nestojíte. 

 

Trápí vás nerovnoměrný tón pleti? Přečtěte si o tom, jak pigmentové skvrny vznikají a jak snížit jejich viditelnost.

 

Co dalšího může zhoršit stav vašeho akné?

 • Kosmetické přípravky plné sulfátů, které mají tendenci dráždit a vysušovat pokožku.
 • Nevhodně sestavený jídelníček, kterému vévodí potraviny s vysokým glykemickým indexem. Takřka okamžitě po jejich konzumaci dochází ke zvýšení produkce inzulinu, který stimuluje nadměrnou produkci kožního mazu. 
 • Nadměrná konzumace alkoholu a kouření cigaret.
 • Častý pobyt ve znečištěném prostředí
 • Chronický stres, při kterém tělo produkuje hormony androgeny, které podporují nadprodukci séba.

 

Čím dalším můžete zhoršit stav své pleti se dočtete v našem článku: Pět častých chyb, kterých se dopouštíte v péči o aknózní pleť.

 

Jak se v salonu staráme o pleť s akné?

Královsky. 🙂 Pleť se sklony k akné je velmi náročná a vyžaduje delikátní zacházení. Proto využíváme moderní metody a prvotřídní kosmetické přípravky.

 

Možností se nám nabízí vždy několik a klíčovou roli hraje to, jaký je konkrétní stav vaší pleti a co přesně v daný moment potřebuje. Nicméně téměř pokaždé zahajujeme intenzivní kúru s AHA a BHA kyselinami, což jsou exfolianty přispívající ke zlepšení celkového stavu pleti.

 

Proč je ošetření s kyselinkami tolik výjimečné? 

Protože mají široké spektrum účinků, a tak si poradí s nejrůznějšími typy nedokonalostí. Vedle toho, že při ošetření řešíme problematiku akné, dosahujeme i celé řady vedlejších efektů. Tím pádem se můžete těšit, že po ošetření bude vaše pleť hloubkově vyčištěná, sjednocená, hydratovaná, projasněná, jemnější a pevnější, zkrátka dokonale zregenerovaná a posílená. 

 

Výsledky jsou okamžitě viditelné s tím, že efekt na pleti nabíhá až 72 hodin po ošetření, takže pokud jste nadšené při odchodu ze salonu, za pár dnů se máte teprve na co těšit! Samozřejmě platí, že účinek na pleti se zesiluje s každým dalším opakováním. Doporučený počet ošetření s vámi budeme konzultovat osobně po diagnostice pleti

 

Jak vypadá péče o aknózní pleť v praxi?

Existuje hned několik AHA a BHA kyselin, takže vždy najdeme tu nejlepší pro řešení vašich aktuálních problémů. Nicméně téměř s železnou pravidelností saháme po kyselině mandlové, tedy alfa-hydroxykyselině, která je díky velikosti svých molekul velmi šetrná a tedy vhodná i k péči o citlivou pleť

 

Kyselina mandlová:

 • efektivně a přitom šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky, a tím podporuje přirozenou regeneraci pleti;
 • má antibakteriální a protizánětlivý účinek na pleť, a tedy účinně bojuje proti akné a předchází jeho dalšímu šíření;
 • působí efektivně proti hyperpigmentaci;
 • přispívá ke zlepšení textury pleti a zjemnění hlubokých vrásek a linek.

 

Po odstranění zánětu přecházíme k dalším kosmetických procedurám. Provádíme například mezoterapii, při které dochází k mechanickému působení díky proniknutí mikrojehliček do dermální úrovně kůže. Díky tomu dokážeme:

 • zlepšit vzhled jizev po akné a podpořit jeho léčbě;
 • hloubkově hydratovat a regenerovat pokožku;
 • stáhnout rozšířené póry;
 • zpevnit pokožku a zlepšit její elasticitu;
 • zjemnit strukturu pokožky;
 • sjednotit barevný tón pleti;
 • redukovat vrásky a vyhladit jemné linky.

 

U nás v salonu tedy nečistíme pleť ultrazvukovou špachtlí ani je nevymačkáváme. Můžete se tedy těšit na kosmetické ošetření pleti, které pro vás nebude bolestivé ani nijak nepříjemné. Přitom máte jistotu, že vaši pleť vyčistíme skutečně do hloubky, čímž zároveň předcházíme vzniku nových pupínků

 

Máte o účinnosti takového způsobu čištění pleti nějaké pochybnosti? Věříme, že po zhlédnutí proměn níže, kterých jsme dosáhly s našimi klientkami, se rázem rozplynou. 

 

Kosmetické ošetření pleti - mandlové ošetření akné
Pleť po čtyřech dnech od ošetření akné stop.

 

Pleť po sérii ošetření Mandobionico s depigmentačním efektem
Pleť po mezoterapii a domácí péči s kyselinkami.

 

Pleť po pěti měsících péče s bioceutiky Natinuel
Pleť po depigmentační kúře, při které proběhla celkem čtyři ošetření.

 

Kosmetické ošetření pleti – čištění kyselinkami, výživa a zklidnění pleti
Pleť po jednom ošetření s kyselinou mandlovou. 

 

Kosmetické ošetření pleti – mandlové ošetření
Pleť po jednom ošetření s kyselinou mandlovou. 

 

Pleť po sérii akné stop ošetření
Pleť po sérii akné stop ošetření se silným protizánětlivým účinkem.

 

Pleť po sérii akné stop ošetření se silným protizánětlivým účinkem
Pleť po sérii akné stop ošetření se silným protizánětlivým účinkem.

 

Vzhled pórů po první ošetření pleti
Vzhled pórů po prvním ošetření pleti.

 

Krásných a udržitelných výsledků dosáhnete jen díky soustavné péči

Soustavnou péči chápeme jako kombinaci pravidelného profesionálního ošetření v kosmetickém salonu, které samy podporujete v domácích podmínkách kosmetikou aplikovanou doporučeným způsobem. 

 

I když se může již po prvním salonním ošetření zdát, že pleť prošla dokonalou proměnou a nic dalšího již nepotřebuje, opak je pravdou. Důležité je v tomto případě neusnout na vavřínech a nově nastolené pořádky udržet a podpořit domácí péčí sestavenou na míru

 

Jak by vaše kosmetická rutina měla vypadat zjistíte v našem článku: Moje každodenní kosmetická rutina od A do Z. Konkrétní produkty vám pak doporučíme při kosmetickém ošetření pleti. Rovněž si je u nás můžete i zakoupit

 

Chcete, aby o vaši pleť bylo dokonale postaráno? Rezervujte si svůj termín ošetření v našem rezervačním systému. Stále přijímáme nové klientky, takže se na nás neváhejte obrátit i v případě, že jste u nás zatím nikdy nebyly. Budeme se těšit na vaši návštěvu. 

Související příspěvky