.

Lymfatické kalhoty aneb konečně tlak, který si zamilujete

Příjemné s užitečným! Přesně takové spojení vám nabízí přístrojová lymfodrenáž prováděná pomocí kompresních kalhot, které posunou každou návštěvu kosmetického salonu na vyšší úroveň relaxu. Zatímco se necháte zkrášlovat a budete si užívat zaslouženého oddechu od každodenních starostí, lymfatické kalhoty budou na vašem těle doslova kouzlit. Jak? To se dozvíte v dnešním článku. 

 

Lymfatický systém člověka

K tomu, abyste si naplno uvědomily benefity lymfatických kalhot, je nutné pochopit fungování lymfatického systému jako takového

 

Možná si říkáte, že lymfu moc dobře znáte. Ale otázkou je, jestli skutečně víte, co to je a jakou má funkci v lidském těle?

 

Lymfatický systém je nepostradatelnou součástí imunitního systému člověka. Tvoří ho lymfatické cévy (ve kterých koluje lymfa neboli míza) a lymfatické orgány (především lymfatické uzliny, mandle, slezina a brzlík).

 

Složením se lymfa nápadně podobá krevní plazmě. Rozdílem je množství bílkovin, které je v lymfě nižší než v krvi. Lymfu si můžete představit jako bezbarvou, nažloutlou či bělavou tekutinu produkovanou metabolismem buněk v tkáních. Součástí je také tekutina z krevních cév, která se nedostala do žilního systému. 

 

Funkce lymfatického systému

 • Podílí se na obraně organismu – v lymfatických uzlinách se zadržují a likvidují cizorodé mikroorganismy a buňky nádorové nebo napadené podezřelým virem.
 • Z těla odvádí škodlivé a nepotřebné látky
 • Zabraňuje tvorbě otoků a hromadění tekutiny v mezibuněčném prostoru – z tkání do žilního systému odvádí přebytečný tkáňový mok.
 • Míza přispívá k udržení stabilního vnitřního prostředí
 • Transportuje tuky ve formě kapének z gastrointestinálního traktu do těla (respektive žilního systému).

 

Špatné fungování lymfatického systému je častou příčinou zdravotních potíží

O lymfě často slýcháme až ve spojitosti s vážnými nemocemi a různými zdravotními potížemi. Málokdy si uvědomujeme klíčovou roli lymfy pro zachování zdraví lidského těla a řeč na ní přichází většinou až v momentě, kdy začneme řešit nějaký konkrétní problém. 

 

Přístrojová lymfodrenář – šetří čas i vaši peněženku

Manuální lymfatické masáže prováděné odborníky jsou bezesporu skvělým způsobem, jak předcházet potížím a ulevit svému tělu od bolestí. Ovšem docházet pravidelně do masážního salonu by mohlo být náročné jak z hlediska času, energie, tak i financí. 

 

V posledních letech se proto dostává do popředí přístrojová lymfodrenáž prováděná pomocí kompresních návleků. Tuto péči si můžete dopřát na místech, kam běžně docházíte na zkrášlující procedury a využít tak čas strávený v kosmetickém salonu opravdu na maximum

 

Lymfatické kalhoty (a jiné prostředky přístrojové lymfodrenáže) pracují na principu podtlaku. Jak to probíhá v praxi? Po příchodu do salonu si nasadíte kompresní návleky (viz fotka) a… to je celé. O všechno další se již postará specialistka zatímco vy budete nerušeně odpočívat. 

 

Přístrojová lymfodrenáž v kosmetickém salonu Katka Beauty
Přístrojová lymfodrenáž v kosmetickém salonu Katka Beauty

 

Uvnitř návleků lymfatických kalhot jsou komory nafukující se podle předem nastaveného programu – čím více komor daný návlek má, tím je terapie efektivnější. Postupným stlačováním a povolováním tlaku dochází k pozvolné aktivaci lymfy.

 

Na přístrojovou lymfodrenáž vsaďte zejména v případech, kdy chcete:

 • snížit riziko vzniku křečových žil;
 • redukovat celulitidu;
 • zlepšit elasticitu kůže;
 • odbourat přebytečné tuky;
 • snížit otoky;
 • podpořit obranyschopnost;
 • odvodnit a pročistit organismus;
 • podpořit zdraví hlubokých žil a oběhového systému;
 • zregenerovat své tělo po fyzické zátěži.

 

Že vás aktuálně žádný z těchto problémů netrápí? Já osobně vždy ráda opakuji, že v péči o zdraví člověka je důležitá především prevence

 

Nikdy byste neměly čekat na moment, kdy se projeví příznaky problému. Naopak byste měly vždy hledat cestu, jak jim předejít. Právě přístrojová lymfodrenáž je jednou z účinných metod, jak si zachovat zdraví i krásu

 

Průběh přístrojové lymfodrenáže v kosmetickém salonu Katka Beauty

Můžete se těšit na návleky pro obě dolní končetiny a podbřišek, které svým speciálním navržením poskytují nejúčinnější lymfodrenáž celé dolní polovině těla. Masáž probíhá bez jakéhokoliv přerušení od nártů, přes celé končetiny až po podbřišek. 

 

Lymfatická masáž jde ruku v ruce s dalšími způsoby, jak podpořit správnou funkci lymfatického systému:

 • dodržujte pitný režim (v ideálním případě pijte čistou vodu);
 • zhluboka dýchejte – nejen do hrudníku, ale až do břicha;
 • dopřejte si pravidelnou fyzickou aktivitu;
 • při sprchování střídejte teplou a studenou vodu;
 • pestře se stravujte;
 • navštěvujte pravidelně saunu.

 

Benefity pravidelného používání lymfatických kalhot jsou zřejmé, ale..

Nutno dodat, že přístrojová lymfodrenáž není vhodná pro každého (např. těhotné ženy, onkologické pacienty, osoby trpící na nemocná játra apod.), a proto vždy dbejte na výběr kvalitního poskytovatele procedury, který s vámi bude mluvit o kontraindikacích. Inspirovat se můžete například mým článkem s konkrétními tipy pro správný výběr kosmetického salonu

 

Pokud chcete mít 100% jistotu, že si lymfatickou masáží neublížíte, konzultuje svou návštěvu se specialistkou vybraného kosmetického salonu nebo svým ošetřujícím lékařem.

 

Zlákal vás dnešní článek natolik, že byste nejraději hned vyzkoušely lymfatické kalhoty na vlastní kůži? V kosmetickém salonu Katka Beauty nabízím tuto proceduru jako doplňkovou službu. Pokud se ke mně chystáte na kosmetické ošetření pleti, úpravu obočí a jiné, nezapomeňte mi dát vědět, že byste rády vyzkoušely i tuto službu.

Související příspěvky