.

Mezoterapie aneb když jehličky pomáhají

Mezoterapie aneb když jehličky pomáhají

Představte si miniinvazivní kosmetické ošetření aktivující kožní buňky, stimulující tvorbu kolagenu a revitalizující kožní povrch, které je zároveň bezbolestné a bez následné potřeby rekonvalescence. Tak přesně takové je synergické ošetření zvané mezoterapie, které se zvlášť v posledních letech těší obrovské popularitě. V dnešním článku se dozvíte, jak taková terapie s mikrojehličkami probíhá, a jaké výsledky můžete očekávat.

 

Co je to mezoterapie?

Mezoterapie ( = microneedling, mikrojehličkování, dermapen a micropen) představuje miniinvazivní kosmetické ošetření, které v zacílených oblastech, tedy v místech opakovaného působení mikrojehliček, aktivuje činnost fibroblastů (zárodečných buněk), čímž zlepšuje regeneraci a hydrataci pokožky. 

 

Ošetření podporuje tvorba kolagenu i elastinu a spouští omlazující procesy vycházející ze schopnosti samoobnovy pokožky.

 

Mikrojehličkování je ošetření vhodné pro každého bez ohledu na typ pleti i kožní fototyp

 

Do 30 let věku je mezoterapie považována spíše za prevenci. Později již řeší konkrétní problémy související s přibývajícím věkem, a tedy stárnutím kůže.

 

Benefity microneedlingu

  • Redukuje vrásky a vyhlazuje jemné linky;
  • přispívá k hloubkové hydrataci a regeneraci pokožky;
  • zlepšuje jizvy po akné a přispívá k jeho léčbě;
  • stahuje rozšířené póry;
  • zpevňuje pokožku a zlepšuje její elasticitu;
  • vylepšuje vzhled strií;
  • zjemňuje strukturu pokožky;
  • sjednocuje barevný tón pleti;
  • zvyšuje účinnost používaných krémů a sér.

 

Mezoterapie; Mikroneedling; Hydratace & Výplň rtů

 

Průběh mikrojehličkování

V kosmetickém salonu Katka Beauty provádíme mikrojehličkování s přístrojem, který pracuje s jednorázovými mikrojehličkovými nástavci

 

Micropen využívá systém automatické vibrace – to znamená, že se jehličky vpichují do kůže vysokou rychlostí, a tak je ošetření minimálně bolestivé

 

Prostřednictvím mikrojehliček se transportují hydratační, výživné a regenerační účinné látky při estetickém ošetření tváře, těla i pokožky hlavy. Možnost aplikovat mikrojehličky na jemnou pokožku v okolí očí, úst, krku a hřbetu rukou je jeho další nespornou výhodou.

 

Složení roztoku se liší v závislosti na účelu aplikace, na typu a míře poškození kůže. Nejčastěji obsahuje kyselinu hyaluronovou, vitaminy, minerály, stopové prvky, koenzymy, aminokyseliny a antioxidanty.

 

Proč je ošetření miniinvazivní a nikoliv neinvazivní?

Mikrojehličky svým působením vytvářejí mikroskopická poranění, která vedou k nastartování přirozených samoobnovovacích procesů kůže, a tedy podpoře produkce kolagenu a elastinu.

 

Mikrojehličky zasahují přibližně do hloubky 0,5 mm, a tak je možné doručit léčebný roztok do míst, kde bude pozitivně působit

 

Díky tomu, že mikrojehličky nepůsobí pouze na povrchu kůže, ale pronikají do jejích hlubších vrstev, jsou výsledky rychlejší, výraznější a trvalejší. Zároveň platí, že při terapii nedochází k žádnému poškození epidermis.

 

Tip: Hledáte spíše neinvazivní ošetření pleti? Zjistěte, jaké jsou 3 nejlepší procedury pro neinvazivní omlazení pleti.

 

Kosmetické ošetření pleti – Mezoterapie; Mikroneedling

 

Proč nestačí přijít jednou?

Microneedling patří k podpůrným metodám. U těch platí, že se efekt prodlužuje postupným dávkováním, to znamená, že abyste dosáhly očekávaného efektu, je nutné docházet na proceduru opakovaně. 

 

Celkový počet návštěv se vždy odvíjí od problematiky, kterou řešíte. Nutný počet opakování vám sdělím v rámci diagnostiky, po které již následuje první mezoterapie. 

 

Pozor! Až do odvolání platí v našem kosmetickém salonu akce 3+1 ošetření mikrojehličkami zdarma. Součástí tohoto cenově výhodného balíčku je také fototerapie v hodnotě 800 Kč

 

Fototerapie představuje technologii, při které se světlo z LED diod vstřebává do kůže, kde se přeměňuje na energii. Toto ošetření pleti se v oblasti estetické medicíny a dermatologie využívá k léčbě konkrétních kožních jevů a onemocnění. V souvislosti s fototerapií neexistují ani žádné zdokumentované negativní vedlejší účinky, což potvrzuje i významná studie, kterou provedli v roce 2013 výzkumníci z Harvardu a MIT. Ti ocenili světelnou terapii za neinvazivní léčbu s úplnou nepřítomností vedlejších účinků.

 

mezoterapie

 

Jedna terapie trvá přibližně 90 minut a svůj termín si můžete již nyní rezervovat v systému, kde stačí zvolit ošetření zvané CELL COLAGEN ACTIV.

 

Následná omezení spojená s rekonvalescencí

Tím, že mezoterapii lze podstoupit kdykoliv během roku, je dobré zmínit, že nejméně dva dny po ošetření je vhodné vyvarovat se intenzivnímu slunění, a proto si svou návštěvu naplánujte tak, abyste neodlétaly na dovolenou za sluníčkem. Dále je na zacílená místa nutné aplikovat vysoký ochranný faktor (ideálně SPF 50). Jiná zvláštní opatření nejsou nutná. 

 

Obecně platí, že zpět do běžného společenského a pracovního života se můžete zařadit nejpozději následující den – v místech vpichu se bezprostředně po ošetření mohou (a nemusí) objevit mírné otoky či začervenání, které do pár hodin po terapii zmizí. Veškeré podrobnosti vám sdělíme osobně v rámci konzultace a samotné terapie.

Související příspěvky