.

IPL epilace: Pro život bez nežádoucích chloupků

IPL epilace

Která žena by nesnila o hladce oholené pokožce bez nutnosti použití žiletky. Naštěstí doba natolik pokročila, že už se takový požadavek dávno neřadí mezi nedosažitelné sny, ale naprostý standard. V dnešním článku se dočtete o IPL epilaci, která vám může pomoci na cestě za sametově hladkou pokožkou.

 

Na úvod si ale pojďme udělat pořádek v terminologii, kde se často chybuje.

 

Epilace versus depilace

Ačkoliv se jedná o velmi podobná slova, významově se zcela liší. Jde totiž o dva diametrálně odlišné způsoby odstranění chloupků. Jaké jsou jejich hlavní rozdíly? 

 

  1. Zatímco depilací se zbavíte jen viditelné části chloupků, při epilaci se odstraňují chloupky i s kořínky.
  2. Efekt depilace vydrží v průměru 1–3 dny v závislosti na tom, jak rychle vám chloupky rostou. Naopak pravidelně prováděnou epilací se chloupky ztenčují, až vymizí úplně.

 

Často se rovněž uvádí, že depilace není na rozdíl od epilace bolestivá. To je možná pravda, ale jen do momentu, kdy se bavíme o mechanické epilaci prováděné voskem, cukrovou pastou nebo epilátorem. My se ale v dnešním článku bavíme o IPL epilaci, která je ZCELA BEZBOLESTNÁ.

 

Od druhé poloviny září si budete moci dopřát profesionální IPL epilaci v našem kosmetickém salonu Katka Beauty. Proč čekáme do podzimu? Po ošetření dochází ke zvýšení citlivosti pokožky na UV záření, a proto se po dobu jednoho měsíce nedoporučuje vycházet na přímé slunce. Abyste si mohly užít léto bez omezení, IPL epilace se neprovádí v termínu od července do poloviny září

 

Pojďte se seznámit s detaily této technologie.

 

Co je to IPL epilace?

IPL (zkratka anglického výrazu intense pulsed light) je způsob trvalého odstranění chloupků na těle s pomocí intenzivního pulzního světlaV současnosti k nejvýkonnějším technologiím IPL patří BTL Exilite.

 

BTL Exilite: Účinná a přitom šetrná metoda

Jedná se o mimořádně šetrnou metodu, při které záblesk světla zachytí chloupek, zahřeje ho a přenese tepelnou energii do cibulky chloupku, kde zataví nervové zakončení a cévku, která cibulku vyživuje. Vzhledem k tomu, že chloupek již není více vyživován, imunitní systém ho během 14 dní vyloučí z podkoží

 

Tato metoda je vhodná pro každý typ pokožky. Zvláště ji doporučujeme těm z vás, kterým po použití jednorázového holítka vyskáče vyrážka a trpíte na zarůstání chloupků. Epilace s BTL Exilite je trvalá, takže se zbavíte nejen všech chloupků, ale také všech doprovodných problémů. V tomto případě samozřejmě platí, že čím tmavší chloupky vám rostou, tím vyšší účinnost technologie zajišťuje. Nicméně světlé a šedé chloupky se dají před epilací obarvit, abychom se i zde dočkaly stálých výsledků. 

 

IPL epilace

 

Jak IPL epilace probíhá?

Ze všeho nejprve si vyberete oblast ošetření – obličej, podpaží, ruce, nohy, intimní partie, nebo záda. Zvolenou oblast jemně očistíme od zbytků deodorantu, make-upu a dalších kosmetických přípravků. Poté ji pokryjeme tenkou vrstvou ultrazvukového gelu a na celou plochu aplikujeme pulzy intenzivního světla. Nakonec probíhá LED terapie, která přispívá k urychlení regeneračních procesů v pokožce a podporuje produkci kolagenu. 

 

Příprava na ošetření

Před příchodem do salonu je nutné mít vybranou partii dohladka oholenou – oholte se ideálně pár hodin před procedurou, aby se pokožka stihla zregenerovat a zklidnit. Na pokožku neaplikujte žádný pleťový/tělový krém ani jiné kosmetické přípravky, protože potřebujeme, aby byla suchá a čistá.

 

V průběhu šesti týdnů před prvním ošetřením je možné chloupky na vybrané partii pouze depilovat – například jednorázovým holítkem. Je to z důvodu, aby světlo zasáhlo nejen viditelné chloupky, ale i ty pod povrchem včetně kořínků. 

 

Jak se IPL epilace liší od laserového ošetření?

Zatímco v případě laseru prochází záblesk světla přímo do těla, při IPL se světlo od pokožky pouze odrazí. K tomu přispívá i možnost nastavení správné barevnosti pokožky, což provádíme individuálně před každou procedurou. Díky safírovému krystalu navíc v průběhu ošetření ochlazujeme okolní tkáň pokožky až do -10 °C, a tím snižujeme bolestivost zákroku na minimum.

 

Kolik ošetření je třeba, aby byla epilace úplná?

Celkově budete muset přijít 4–8× vždy s rozestupem čtyř týdnů. Počet ošetření se pak odvíjí od vybrané partie – vše si upřesníme osobně.

Opakování je nutné z důvodu, že přístroj působí pouze na chloupky, které jsou v aktivní růstové fázi, což je při ošetření pouze asi 20 % z celkového množství chloupků. Proto je nutné vyčlenit si na epilaci více měsíců.

 

Proč přijít na IPL epilaci právě k nám?

  • Nabízíme vám maximální pohodlí a diskrétnost při ošetření.
  • Celý proces je zcela bezbolestný a rychlý. Ošetření trvá v řádech desítek minut v závislosti na vybrané partii.
  • Využíváme moderní přístroje, které nijak neškodí vašemu zdraví a přináší rychle viditelné výsledky.
  • Vaše spokojenost je naší prioritou, a proto každý plán ošetření navrhujeme na míru podle typu vybrané partie, barvy chloupků a dalších individuálních aspektů.
  • Nečekají na vás žádná nepříjemná překvapení. Veškeré důležité informace od nás budete mít ještě před první návštěvou salonu a zbytek si řekneme v rámci úvodní konzultace. 

 

Zaujala vás možnost přijít k nám na IPL epilaci? Sledujte náš Instagram, kde vás budeme informovat o oficiálním termínu zařazení této služby do naší nabídky.

Související příspěvky