.

Víte, jak se starat o pleť během cvičení?

Milujete cvičení? Věřte, že vaše pleť takové nadšení sdílet nemusí. Cvičení je bezesporu prospěšnou aktivitou, ale nezapomínejte na to, že každá mince má dvě strany. Dokonalou pleť není možné brát jako vedlejší efekt tvrdé práce na vlastním těle. Naopak se pravidelné tréninky mohou na stavu vaší pleti neblaze podepsat pokud ji nedopřejete zaslouženou péči. A která to je? To se dočtete v dnešním článku. 

 

I pleť potřebuje připravit na trénink

Tak jako potřebujete připravit své tělo na výkon důkladným protažením, potřebuje se připravit i vaše pleť. Ať už cvičíte doma nebo v posilovně, pleť si před začátkem tréninku důkladně vyčistěte, abyste jí zbavily make-upu a nečistot

 

Důvod je prostý. Během cvičení se nám dost roztahují póry, pokožka více dýchá a vylučuje toxiny ven. Pokud se neodlíčíte, výrazně snížíte propustnost pórů a ochudíte svou pleť o možnost zbavit se nečistot. Naopak póry vtáhnou veškeré usazeniny do sebe a tím se ucpávají

 

Na vyčištěnou pleť si nezapomeňte nanést krém s lehkou texturou. Pokud se chystáte na cvičení venku, použijte krém s SPF faktorem. 

 

Než se pustíte do samotného cvičení, myslete na to, že nečistoty a maz se drží i ve vašich vlasech, proto si je vždy stáhněte do culíku, aby během cvičení nepřicházely do přímého kontaktu s obličejem.

 

Tip: Potřebujete poradit s výběrem kosmetiky? Užitečná doporučení najdete v článku 7 osvědčených tipů pro správný výběr a aplikaci kosmetiky

 

Během cvičení na pleť zbytečně nesahejte

Pokožka je při cvičení velmi choulostivá a lehce se zanese, proto na ni zbytečně nesahejte. Právě tato chyba je častou příčinou akné a černých teček, kterých se pak budete horko těžko zbavovat.

 

Pokud si potřebujete utřít pot, mějte po ruce ručník, který je vyhrazený pouze na obličej. Pokožku nijak nedřete, otírejte si ji jemně, abyste předešly případnému podráždění a začervenání.  

 

Hydratujte se zevnitř i zvenku

Ve vaší povinné sportovní výbavě by neměla v žádném případě chybět ani láhev s vodou, kterou pijte v průběhu celého tréninku. Není žádným tajemstvím, že právě pravidelný pitný režim přispívá ke zlepšení kvality pleti. Byly dokonce provedeny výzkumy, které potvrdily souvislost mezi nízkým příjmem tekutin a předčasným stárnutím pleti.

 

Cítíte během cvičení nepříjemné pnutí pleti? Mějte po ruce hydratační mlhu, která vás příjemně osvěží a dodá pleti pořádnou dávku hydratace. 

 

Po cvičení přichází čas na šetrné čištění a rozmazlování

Bezprostředně po fyzické zátěži svou pleť důkladně opláchněte, abyste odstranily pot, nečistoty a bakterie, které mohou podráždit pokožku a způsobovat akné.

 

Následně se pusťte do čištění pleti a postupujte tak, jak jste zvyklé. Nakonec opláchněte obličej studenou vodou, která zužuje póry a snižuje zarudnutí pleti po cvičení. 

 

Nezapomeňte na to, že intenzivní pocení dehydratuje pokožku, a proto je důležité doplnit tekutiny a na pokožku aplikovat pleťový krém.

 

Tip: Čas od času si po cvičení dopřejte extra péči v podobě pleťové masky. Využijte toho, že jsou póry v této fázi vyčištěné a stále otevřené. Uvidíte, že vaše pokožka veškerou dodanou výživu beze zbytku vstřebá.

 

Desatero krásné a zdravé pleti před, během a po cvičení

  1. Odličte make-up a vyčistěte si pleť.
  2. Na čistou pleť naneste krém s lehkou texturou.
  3. Vlasy si stáhněte do culíku.
  4. Při cvičení si nesahejte na obličej rukama.
  5. Mějte po ruce ručník, kterým si budete otírat obličej.
  6. Během cvičení dodržujte pitný režim.
  7. V případě potřeby se osvěžujte hydratační mlhou. 
  8. Po cvičení pleť vyčistěte tak, jak jste zvyklé. 
  9. Dopřejte si extra péči v podobě pleťové masky.
  10. Pokožku následně opláchněte studenou vodou a hydratujte pleťovým krémem.

 

Tip: Nezapomeňte, že veškeré kosmetické produkty pro každodenní použití můžete nakoupit přímo v mém salonu Katka Beauty. Prodávám kosmetiku značky Natinuel, kterou používám i při všech kosmetických ošetřeních pleti

 

Výhodou výběru kosmetiky přímo v salonu je možnost odborné konzultace, v rámci které vám poradím vhodné produkty přímo pro váš typ pleti. Samozřejmě přihlédnu k jejímu aktuálnímu stavu a potřebám. Konzultaci nabízím zcela zdarma, tak toho neváhejte využít. 

Související příspěvky